ترمینولوژی حقوق
تهاتر | تهاتر قانونی | تهاتر قضائی
آگوست 15, 2016
جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ
هدف داشتن در زندگی
آگوست 16, 2016
نمایش همه

ندای درون چیست؟

جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ

جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ

 بیشتر اوقات مجبورید به ندای درون خود تکیه کنید.

“بیل گیتس”

هرچه می خواهید آن را بنامید، شَم، الهام یا فقط یک احساس؛ اما ندای درون واقعی است و با به کارگیری آن توانایی شما برای تاثیرگذاری و جذبه افزایش می یابد. ندای درون ترکیبی از احساسات، عقل و تجربیان شماست. افرادی که بتوانند بین افکار تصادفی و ندای درون تمایز قایل شوند در زندگی و کار خود موفق تر هستند. به عنوان مثال، مدیران شرکت های تجاری بزرگ به تمام منابع مورد نیاز برای تصمیم گیری های عاقلانه و محکم دسترسی دارند. با این حال موفق ترین آنها قبول دارند در نهایت باید به ندای قلب و الهام خود رجوع کنند.

وقتی به ندای قلب خود گوش کنیم قادر خواهیم بود مردم را از عکس العمل های چهره، حرکات یا لحن صدایشان بشناسیم. این توانایی را برنامه نویسی های اولیه ی بشر برای تشخیص سریع دوست یا دشمن در اولین برخورد منشا می گیرد. افرادی که قادرند به درستی ندای درون خود را دنبال کنند می توانند در برخوردها، خطر را احساس کنند و یا دوست جدید بیابند. البته تحقیق هم مهم است. باید برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات وقت گذاشت. بعضی مواقع برای تصمیم گیری باید به ندای درونتان مراجعه کنید. این امر نیاز به کمی ایمان و تمرین دارد. بسیاری از ما از صحبت کردن درباره‏ی ندای درون واهمه داریم زیرا توصیف آن سخت است. افراد شکاک و دیرباور ندای درون را زیر سوال می برند و از آن به عنوان چیزی موهوم یاد می کنند. اما این مهارتی است که شما می توانید به خوبی فراگیرید. الهام یا ندای درون باعث می شود با تجربیات، دانش و خاطرات گذشته ارتباط برقرار کنیم. ممکن است به یاد نداشته باشیم چه خاطرات و یا تجربیاتی در درون مان نهفته است، اما این اندوخته ها به شکل الهام نمایان می شود.

کاربرد

این چهار قدم کمک خواهند کرد با ندای درون و الهامات خود ارتباط برقرار کنید:

۱) زمانی را برای تنها ماندن با افکارتان اختصاص دهید. ذهن خود را پاک کنید و یاد بگیرید روی لحظه تمرکز کنید تا صداهای بیرون و مکالماتی که در ذهنتان می گذرد ندای درونتان را در خود فرو نبرد.

۲) مراقب نگرش خود باشید. نگرش شما ناشی از انتظارات شماست. اطمینان داشته باشید که ندای درونتان راهنمای شماست و شما را به سمت تصمیم های درست هدایت می کند.

۳) گوش دهید و پیروی کنید. مطابق احساس و الهام خود عمل کنید. ممکن است فوراً آن را درک نکنید، اما آن ندا را دنبال کنید و ببینید چگونه با شما ارتباط برقرار می کند.

۴) کار نیکوکردن از پر کردن است! مهارت در به کارگیری ندای درون به صرف زمان، انرژی و تمرین نیاز دارد. از کم شروع کنید تا به تدریج در آن مهارت کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!