جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ
ارج نهادن به دیگران و خود
اکتبر 11, 2016
جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ
ایجاد انگیزه و تاثیرات آن در جذب افراد
اکتبر 11, 2016
نمایش همه

اعتبار داشتن و معتبر بودن در میان مردم

جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ

جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ

اگر معتبر باشید مردم شما را قابل اطمینان می دانند و فرد متخصصی قلمداد می شوید که می تواند چالش های آن ها را حل کند. اعتبار به سه چیز بستگی دارد: دانش شما، پیشینه و ظاهرتان. پیشینه تان چگونه است؟ آیا به تعهدات خود عمل کرده اید؟ آیا شما به عنوان کسی که نیمی از واقعیت را بیان می کند و یا از آن بدتر، کسی که بعضی حقایق را پنهان می کند معروف هستید؟ آیا اشتباهات خود را می پذیرید؟ پاسخ به این پرسش ها یا به شناخت اعتبار شما کمک می کند و یا به آن آسیب می رساند.

اعتبار شما هنگامی که حرف و عملتان یکی باشد افزایش می یابد. درک افراد از شما بر این اساس است که شما می توانید به آنچه می گویید عمل کنید. اعتبار بالا، اعتماد افراد را نسبت به شما افزایش می دهد و تعهد آن ها را بالا می برد.

اعتبار، پایین، انگیزه ها را نابود، انتقال باور، و به دنبال آن عدم حمایت بروز می کند. درست یا غلط، مردم شما را از روی ظاهر و رفتارتان قضاوت می کنند و اعتبار می بخشند. یاد بگیرید خود را فردی خونسرد، آماده و مقتدر نشان دهید. با بروز احساسات شدید و یا حالت های عصبی، اعتبار خود را از دست می دهید. افراد با اعتبار، بی نظم نیستند و همه چیز را تحت کنترل دارند. حتی اگر در درونشان این گونه نباشد، به ظاهر این طور نشان خواهند داد. مطالعات نشان می دهند وقت شناس بودن و منظم بودن، استنباط اولیه در کسب اعتبار را به شدت بالا می برد.

دو چیز به شدت اعتبار را خدشه دار می کند: فریبکار به نظر رسیدن و خود را به طرز باور نکردنی خوب جلوه دادن.

کاربرد

همان طور که می‏دانید دروغ گویی و فریب کاری تمام اعتبار گذشته ی شما را از بین می برد. مردم رودرویتان شما را درغگو نمی نامند، اما دیگر شما و آنچه بگویید را باور نخواهند کرد. افراد با بهانه آوردن از شما دوری می کنند و دیگر با شما تماس نخواهند گرفت.

چگونه متوجه شویم اعتبارمان کم است؟ به موارد پایین توجه کنید،آیا…

  • از شما به مقامات بالاتر شکایت شده است؟
  • احتیاج به معرف پیدا کردیده اید؟
  • تماس های تلفنی شما بی پاسخ مانده اند؟
  • قرار ملاقات شما لغو شده است؟
  • کار مجددی به شما تحویل داده نشده است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!