جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ
نقش اجرای کلام و نحوه بیان در جذب دیگران
اکتبر 11, 2016
جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ
ظاهری آراسته داشته باشید
اکتبر 11, 2016
نمایش همه

ارتباط غیرکلامی را به کار بگیرید

جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ

جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ

افرادی که جذبه دارند برای مجذوب و مسحور کردن شنوندگان خود از راه های غیرکلامی مثبت استفاده می کنند. در برخوردها مراقب هستند از کدام حرکات سر و بدن استفاده و از کدامیک استفاده نکنند. این حرکات اگرچه طبیعی اند، ولی از قبل برنامه ریزی و تمرین شده اند. بدن شما حکم پشتیبان شما را دارد. شما داستانی تعریف می کنید و توجه مخاطبانتان را جلب می کنید. مطمئن شوید حرکات سر و بدن شما مثبت، طبیعی و هدفمند انجام شود. افرادی که جذبه دارند نه تنها از این ژست های غیرکلامی در جهت درست استفاده می کنند، بلکه می توانند این گونه ژست ها را در دیگران هم بخوانند و تفسیر کنند. هنگامی که توانستید افراد را به این روش بخوانید، می توانید دانشی را که برای منطبق کردن خود و پیامتان بدان نیاز دارید به دست آورید.

اگر زبان بدنتان را بشناسید، می توانید آن را با کلامتان هم آهنگ کنید و ارتباط دو طرفه و علاقه مندی ایجاد کنید. می توانید محرک های ناخواگاه مثبت ایجاد کنید. اگر بر توانایی غیرکلامتیان کنترل نداشته باشید، فردی دستپاچه، عصبی و یا غیر قابل کنترل شناخته خواهید شد.

چشم ها: مطمئن شوید نور کافی برای دین چشم های شما وجود دارد. اگر می خواهید تاثیرگذار باشید از عینک آفتابی استفاده نکنید. همچنین، خواندن چشمان مخاطبان اطلاعات فراوانی در اختیارتان می گذارد.

دست ها: دست ها نشانه خوبی برای درک افکار و احساسات هستند. مشت کردن دست ها نشانه عصبانیت، پرخاش جویی و تنش است. اگر کف دست هایتان را روی میز قرار دهید ممکن است حاوی پیام موافقت باشد. از طرفی اگر دست هایتان را به کمر تان بزنید، ممکن است مبارزه طلبی و برتری را انتقال دهید.

پاها: اگر پاهای فردی به سمت شما متوجه باشد، نشان از علاقه مندی است. از طرف دیگر، اگر پاها به سمتی دیگر متمایل باشند، به شما بی توجه است. اگر پاها را به عقب جمع کرده باشد نشان می دهد که فرد در حضور شما راحت است و از ملاقات لذت می برد.

بازوها و شانه ها: اگر شانه های کسی هم ردیف شانه های شما قرار گیرد شما ارتباط ایجاد کردیده اید. و بالا انداختن شانه ها نشانه بی تفاوتی است.

سر: سر نیز به خوبی اسرار درون را فاش می کند. این بخشی از بدن است که اغلب افراد سعی می کنند در حین مکالمه آن را کنترل کنند، زیرا از وجود و اهمیت آن آگاه هستند. اگر سرتان را کمی کج کنید قصد جلب توجه دارید. سری که توسط دست نگه داشته شود نشان از عدم ارتباط خواهد بود و می تواند نشانه ای از عدم وجود علاقه و توجه باشد.

بدن: میزان تحریک نشانه ی خوبی است. وقتی دو نفر با هم مرتبط می شوند حرکاتشان بیشتر می شود، وقتی ارتباط قطع شود حرکات فیزیکی هم به حداقل می رسند. کل ژست و حرکات بدن به هنگام قطع ارتباط با فردی کاهش می یابد. لم دادن و یا سیخ نشستن هردو نشان از عدم ارتباط است. اگر به طرف شما خم شوند و با آنها ارتباط برقرار کرده اید.

لمس: لمس کردن، عامل کلامی قوی است که می تواند هم باعث تقویت رابطه و هم تخریب آن شود. دقت کنید که بعضی افراد از هرگونه تماس بدنی متنفرند. اگرچه بیشتر مواقع لمس کردن باعث آرامش شده و آنها را آماد پذیرش شما و ایده هایتان می کند. منظور از لمس کردن بغل کردن افراد نیست. منظور، لمس کردن ملایم بازو، دست گذاشتن بر روی شانه، یا زدن ضربه‏ای آرام به پشت است. ما باید محبت و قدردانی خود را با لمس کردن نشان دهیم. دست دادن، نوعی لمس کردن است که می تواند موجب حفظ یا خرابی رابطه شود.

برداشت

یاد یگیرید افراد را در هر موقعیتی که هستید، بخوانید. از حرکات بدن و رفتارهای غیرکلامی خود بهتر آگاه شوید. یاد گرفتن زبان بدن به تلاش نیاز دارد، اما منافعی دائمی دارد. سعی کنید این حرکات را یاد بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!