اصول و فنون مذاکره
آفرینش راه حل ها را از تصمیم گیری جدا کنید
دسامبر 31, 2016
اصول و فنون مذاکره
دستور العمل هایی ضمن جلسه مشاوره آفرینش ایده ها
دسامبر 31, 2016
نمایش همه

دستور العمل هایی پیش از تشکیل جلسه مشاوره آفرینش ایده ها

اصول و فنون مذاکره

اصول و فنون مذاکره

هدف خود را تعریف کنید. فکر کنید که می خواهید با چه دستاوردی از جلسه خارج شوید.

تعداد محدودی از افراد برای شرکت در جلسه انتخاب کنید. گروهی که در جلسه شرکت می کنند هم باید به آن اندازه زیاد باشند که تبادل نظر سازنده ای را میسر سازند و هم باید تا آن حد محدود باشند که هم مشارکت فردی را تشویق و ترغیب کند و هم ابداع آزادانه را. معمولاً تعداد افرادی که در این جلسات شرکت داده می شوند باید چیزی بین ۵ تا ۸ نفر باشد.

محیط را تغییر دهید. زمان و محل تشکیل این نوع جلسات را تا حد ممکن کاملاً متفاوت با جلسات عادی مذاکره انتخاب کنید. هر قدر شرایط محیطی جلسه آفرینش ایده ها با جلسات مذاکرات عادی متفاوت تر باشد شرکت کنندگان راحت تر و آسانتر می توانند از داوری و قضاوت در مورد ایده هایی که مطرح می شود خودداری و پرهیز کنند.

جو جلسه را غیررسمی نگاه‌ دارید. چطور می توانید خودتان و دوستانتان احساس آرامش کنید؟ می شود دور هم بنشینید و نوشابه ای صرف کنید یا به استراحتگاهی در یک منطقه خوش منطره و زیبا بروید یا فقط در جلسه ای که دور هم نشسته اید، کت و کراوتتان را درآورید و همدیگر را با نام کوچک صدا بزنید.

کسی را انتخاب کنید که جلسه را آرام و هماهنگ سازد. در جلسه کسی را لازم دارید که بحث ها را آرام و هدایت کند و مراقب باشد که به همه شرکت کنندگان فرصت حرف زدن داده شود، جلسه از نظم و قاعده خارج نشود و از طریق طرح سوالات بحث و اظهار نظرتشویق برانگیخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!