مقدمه علم حقوق
تفسیر شخصی
نوامبر 19, 2016
اصول و فنون مذاکره
دستور العمل هایی پیش از تشکیل جلسه مشاوره آفرینش ایده ها
دسامبر 31, 2016
نمایش همه

آفرینش راه حل ها را از تصمیم گیری جدا کنید

اصول و فنون مذاکره

اصول و فنون مذاکره

چون پیش داوری قوه تخیل را ضعیف می کند عمل خلاق را از کار انتقاد جدا کنید؛ گردش کار و جریان تفکر و اندیشیدن درباره تصمیمات ممکن را از جریان گزینش بین آنان جدا سازید. اول ابداع کنید و سپس تصمیم بگیرید.

شما به عنوان یک مذاکره کننده، بالاجبار و ضرورتاً، خود به ابتکارات فراوانی دست می زنید. این کار ساده است. بنا به تعریف، آفرینش افکار جدید ایجاب می کند که درباره چیزهایی که در حال در مغز شما نیستند به اندیشه بپردازید. بنابراین درصدد باشید که جلسه ای برای ابداع افکار جدید یا برخورد عقاید و آراء مختلف با تعدادی از دوستانان ترتیب بدهید. چنین جلساتی می تواند بطور موثری جریان ابداع را از تصمیم گیری جدا کند.

جلسه تبادل افکار برای آفرینش ایده های تازه برای این منظور تشکیل می‌گردد تا تمام راه های ممکن و قابل حصول برای حل مسأله مطروحه اندیشیده شود. مهمترین ضابطه در اداره چنین جلساتی این است که انتقاد و ارزیابی ایده های تازه به زمان دیگری موکول گردد. گروهی که در جلسه شرکت می کنند، صرفاً راه های جدید را پیدا می کنند بدون اینکه معطل شوند و وقت صرف کنند که آیا این راه ها خوب هستند یا بد، واقع گرایانه هستند یا خیر. وقتی این موانع و عوامل کند کننده از سر راه برداشته شوند هر ایده ای، ایده دیگری بر می انگیزد مانند ترقه و نارنجک آتش بازی که یکی سبب آتش گرفتن دیگری می شود.

در جلسه آفرینش ایده ها، شرکت کنندگان نباید نگران این باشند که ساده لوح و ساده اندیش به نظر برسند برای اینکه ابزار هر نوع ایده ای هر قدر هم خام و افراطی باشد تشویق می‌گردد و در غیاب طرف دیگر، مذاکره کنندگان نباید نگران افشای اطلاعات محرمانه باشند یا از این وحشت داشته باشند که اگر ایده جدیدی مطرح کنند به آن تعهد خواهند شد. راه اداره جلسه آفرینش ایده ها منجر به یکی نیست. برعکس، شما بایستی ترتیب اداره جلسه را با نیازها و منابع خودتان تطبیق دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!