جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ
جذبه چیست؟
ژوئن 26, 2016
جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ
داشتن شخصیت و نقش آن در ایجاد جذبه
ژوئن 26, 2016
نمایش همه

خودبینی بزرگترین مانع جذبه داشتن

جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ

جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ

بزرگترین مانع جذبه داشتن چیست؟ چه چیزی مانع موفقیت واقعی شما و مانع تبدیل شدن شما به فردی تاثیر گذار می‏ شود؟ همه‏ی ما در زندگی خود نقاط کوری داریم که مانع کار کردن برروی چیزهایی می‎شود که ما را به سوی موفقیت هدایت می ‏کنند. ناتوانی در شناخت و دیدن این نقاط کور را سوگیری خودبینی می ‏نامیم. ما تمایل داریم به مهارت ها و ویژگی ‏های خود بیشتر و بالاتر از آنچه واقعاً هستند امتیاز دهیم. درحالی‏که برای پیشرفت، رشد و موفقیت بیشتر باید از ضعف ‏های خود آگاه باشیم و قادر باشیم نقاط کور خود را شناسایی کنیم. اگر ندانیم اینها چه هستند هیچ گاه واقعاً پیشرفت نمی‏ کنیم. سوگیری خودبینی تاثیر منفی روی زندگی ما دارد زیرا باعث می‏ شود به خود دروغ بگوییم. حقیقت را نمی‏ بینیم. خودمان را گول می‏زنیم. با انکار کردن، فضایی مطلوب ایجاد می‏کنیم که می ‏توانیم در آنجا ضعف های خود را بپوشانیم و از عزت نفس خود محافظت کنیم. خود را بر اساس واقعیت و ارزیابی صادقانه بنا نمی‏ کنیم.

به خوبی درباره ی دیگران قضاوت می کنیم و اشتباهات دیگران را خوب شناسایی می‏کنیم، اما تجزیه و تحلیل را در مورد خود به کار نمی‏گیریم. در مورد مهارت‏ هایمان هم همین اشتباه را انجام می‏ دهیم. باید توانایی ارزیابی صادقانه – نقاط قوت و ضعف – خود را داشته باشیم، سپس راهی برای تصحیح اشتباهات خود بیابیم.

برای درک بهتر این مساله باید ضعف ‏های خود را کشف کنیم و با واقعیت شخصی خود صادق باشیم.

اگر در کار خرید و فروش هستید و از شما خواسته شود میزان ارتباط با مردم و یا دانش تولید خود را ارزیابی کنید، شما به احتمال نود درصد، توانایی خود را بالاتر از حد متوسط ارزیابی خواهید کرد، اگرچه محاسبات ریاضی میزان اعتبار واقعی تقریباً پنچاه درصد خواهد بود.

آیا تاکنون مدیران ضعیف را ملاقات کرده اید؟ بیش از نود درصد آنها خود را بالاتر از حد متوسط ارزیابی می کنند. آیا می‏ دانستید هشتاد درصد افراد خود را باهوش ‏ترین و مدیرانی لایق ‏تر از هم ردیفان متوسط خود می دانند؟ یک مطالعه نشان داده است که بیشتر مردم خود را در حوزه های ورزش، هوش و استعداد، مدیریت، اخلاق، منطق، هنر و تفکر از یک فرد متوسط بهتر می بینند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!