سوال در مورد کلاه برداری اینترنتی

0
0

سلام؛ سال قبل بنده نیاز به سرور مجازی داشتم. از یک سایت ۱۰ تا سرور به قیمت ۲۰۰ تومان خریدم بعد از خرید هیچ سروری دریافت نکردم و بعد از چند روز آدرس سایت عوض شد. و بعد از ۱ سال تونستم سایت رو پیدا کنم ولی اکانت من در سایت جدید نبود با پشتیبانی سایت صحبت کردم که چه اتفاقی افتاده و عکس از رسید پرداخت ارسال کردم ولی گفتند که شما جز مشتریان ما نیستید! و حتی به من تهمت هک سایتشان را زدند ولی مدرک هم نداشتند. بنده رسید تراکنش اینترنتی و همچنین ایمیلی که از طرف سایت به عنوان تایید پرداخت مبلغ است رو دارم. بنده می توانم هر وقت که خواستم با توجه به این مدارک شکایت کنم و درخواست برگشت وجه کنم؟ همچنین مدیر سایت به بنده فحاشی هم کردند با توجه به مدارکی که دارم برای شکایت باید چه کار کنم؟ پس از اثبات مجازات کلاه برداری چیست؟

  • رهام محمدی 5 سال قبل سوال کرد
  • آخرین ویرایش 5 سال قبل
  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

بله؛ در صورت احراز جرم کلاهبرداری رایانه ای از سوی قاضی، کلاهبردار به حبس از 1سال تا 3 سال و پرداخت جزای نقدی و نیز رد مال محکوم میشود. تحصیل مال با استفاده از روش متقلبانه توسط کامپیوتر ممکن است به حکم قانون جرم کلاهبرداری قلمداد شود. در رابطه با مجازات فحاشی: “توهین به افراد از قبیل فحاشی و استعمال الفاظ رکیک، چنانچه موجب حد قذف نباشد، به مجازات شلاق تا ۷۴ ضربه یا پنجاه هزار تا یک میلیون ریال جزای نقدی خواهد بود”.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

باسلام و احترام؛ در مورد جرائم رایانه ای پلیس فتا به عنوان ضابط قضایی موضوع را پیگیری و اطلاع رسانی برای پیگیری قضایی انجام می دهد لذا از طریق پلیس فتا موضوع را پیگیری نمایید.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 2 نتایج
پاسخ شما
اگر قبلاً حساب کاربری دارید با پر کردن فیلد های زیر یا به عنوان مهمان ارسال کنید.
نام*
ایمیل*
وب سایت

پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!