سوال در مورد چند شوهری

0
0

سلام؛ آیا چند شوهری برای زنان در ایران منع قانونی دارد؟ اگر منع دارد با توجه به کدام ماده قانونی؟

تلفن همراه
09121234567
  • مهرداد 7 ماه قبل سوال کرد
  • آخرین ویرایش 7 ماه قبل
  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
-1
0

باسلام؛ بله منع قانونی دارد. علاوه بر تصریح در شرع، منع قانونی چندشوهری و حتی تعدد زوجات نیز به صراحت در قانون تصریح نشده است و بلکه تلویحا از مفاد قانون استنباط می شود. برای مثال در ماده 900 قانون مدنی تصریح شده که شوهر در صورت فوت زوجه و یا زوجه ها …… این به معنای جمع چند زن است. در مورد چند شوهری نیز به همین ترتیب برای مثال در هیچ جای قانون از جمع زن با چند شوهر صحبت نشده است و صرفا از جمع زوجه با یک زوج و یا زوجات با یک زوج صحبت شده است. علاوه بر این عرف و عادت مسلم انیز از منابع حقوق می باشند و بر طبق عرف و عادت مسلم چندشوهری ممنوع است.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
اگر قبلاً حساب کاربری دارید با پر کردن فیلد های زیر یا به عنوان مهمان ارسال کنید.
نام*
ایمیل*
وب سایت

پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!