سوال در مورد وضعیت سهام فرد محکوم به مهریه

0
0

باسلام؛ اینجانب محکوم به پرداخت مهریه هستم. خانم بنده در جریان بوده که من سهام دار شرکت هستم ( که در سامانه ثبت شرکت ها به طور رسمی ثبت شده است) اما این مدرک را برای دادگاه ارائه نکرد. من هم بعد از اینکه دیدم ایشان برای مهریه اقدام کرده، در صورت جلسه تغییرات شرکت، خودم را از سهامداری آنجا خارج کردم. با توجه به اینکه پرونده مهریه به مرحله تقسیط رسیده و حکم دادگاه هم در این باره صادر گردیده، آیا اینجانب باید نگران رو کردن این مدرک از طرف خانم باشم؟
در همین باره، بنده از طریق بورس اوراق بهادار، سهام چندین شرکت را خریده و در حال حاضر نیز دارم. آیا دادگاه میتواند از طریق نامه زدن به بورس، سهام های اینجانب را در بورس را نیز توقیف کند؟
یا فقط سهام های رسمی ثبت شده در اداره ثبت شرکت ها مربوط به شرکتهای سهامی خاص و… در معرض توقیف است؟
اگر امکان توقیف از دادگاه وجود دارد، آیا در صورت فروش سهام های بورسی ام در حال حاضر که ابلاغیه ای مبنی بر توقیف آن ها نیامده و حکم تقسیط هم در حال صادر شدن هست، بعداً ممکن است در معرض شکایت از طرف خانم باشم؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

باسلام؛ توقیف اموال صرفا در صورت درخواست زوجه و معرفی اموال از سوی زوجه صورت می گیرد. در هر زمان مالی از شما مازاد بر مستثنیات دین بدست آید زوجه می تواند به میزان طلب آن را توقیف نماید.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
اگر قبلاً حساب کاربری دارید با پر کردن فیلد های زیر یا به عنوان مهمان ارسال کنید.
نام*
ایمیل*
وب سایت

پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!