سوال در مورد معاونت در جرم

0
0

سلام؛ خسته نباشید. ببخشید ماده 512 ق. تعزیرات گفته مباشر، چه جرم رو انجام بده چه نده، معاون مجرم هست و مجازات میشه. میخواستم ببینم دیگه ماده قانونی وجود داره حالا توی همه قوانین ایران، که معاون در هر صورت مجازات بشه و همین 1 تا 5 سال حبس رو هم داشته باشه؟ یعنی جایی هست که قاضی کاری به عمل مباشر نداشته باشه و معاون رو بخاطر عملش مجازات کنه؟

  • نجمه 12 ماه قبل سوال کرد
  • آخرین ویرایش 12 ماه قبل
  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

با سلام؛ ماده 512 راجع به جرائم امنیتی هست. در ضمن در صورتی که عمل مباشر جرم نباشد احراز جرم برای معاون موضوعیت ندارد. فقط در نوع مجازات ممکن است استثننائا تفاوت ایجاد شود.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
اگر قبلاً حساب کاربری دارید با پر کردن فیلد های زیر یا به عنوان مهمان ارسال کنید.
نام*
ایمیل*
وب سایت

پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!