سوال در مورد دخالت های غیرمنطقی والدین

0
0

در مورد دخالت و مخالفت های غیر منطقی والدین با ازدواج و تعیین سرنوشت، مثلاً من شاغل بودم ولی الان من را در خونه حبس کردند و نمی گذارند سرکار بروم آیا این حق را دارند؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

می توان از طریق قانونی نزد دادگاه دادخواست داد. و دادگاه تشخیص دهد که دخالت مذکور غیرقانونی است یا قانونی. پدر نسبت به فرزند بالغ، هیچ ولایتى ندارد، مگر در مورد دختر باکره، آن هم فقط در زمینه ازدواجش!
لذا به این دلیل که شما در سن بلوغ قرار دارید می توانید مستقلاً برای خود تصمیم بگیرید. مگر در یک مورد آن هم در مورد ازدواج دختر باکره، که در این صورت اذن پدر و در صورت عدم دسترسی به پدر اذن جد پدری برای ازدواج لازم است. حال اگر  پدر یا جد پدری بدون علت موجه از دادن این اجازه کوتاهی كند دختر میتواند با معرفی كامل مردی كه می خواهد به او شوهر كند و شرایط ازدواج و مهری كه بین آنها قرار داده شده است به دفتر ازدواج کراجعه کند و توسط دفتر مزبور موضوع را به پدر یا جد پدری اطلاع می دهد و بعد از پانزده روز از تاریخ اطلاع دفتر مزبور، می تواند نكاح را واقع سازد، ممكن است اطلاع مزبور به وسایل دیگری غیر از دفتر ازدواج به پدر و یا جد داده شود ولی باید اطلاع مزبور مسلم باشد. پس از فوت پدر، ولایت بر فرزند با جد پدری است مگر اینکه دادگاه با درخواست مادر، مصلحت کودک را در ولایت مادر بر طفل بداند.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
اگر قبلاً حساب کاربری دارید با پر کردن فیلد های زیر یا به عنوان مهمان ارسال کنید.
نام*
ایمیل*
وب سایت

پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!