سوال در مورد جواز کسب برای افراد دو ملیتی

0
0

سلام و خسته نباشید. آیا ثبت احوال میتواند شناسنامه فردی را باطل کند یعنی فرد مشکوک التابعیت را؟ لذا برادرم برای گرفتن جواز کسب مراجعه میکند که به او میگویند که شما دو ملیتی هستید و جو از کسب به شما نمیدهند! آیا قانونی وجود دارد که به افراد دوملیتی جواز کسب ندهند؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

با سلام ؛بله رسیدگی به موارد ابطال شناسنامه در صلاحیت هیات های حل اختلاف ثبت احوال می باشد. تصمیم هیات مزبور قابل اعتراض در دادکاه عمومی همان محل است. طبق ماده 6 آیین نامه صدور پروانه كسب یکی از شرایط اخذ پروانه كسب این است که تابعیت ایران داشته باشید. فرد مشکوک التابعیت به معنای این است که تابعیت آن معلوم نیست. موفق باشید

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
اگر قبلاً حساب کاربری دارید با پر کردن فیلد های زیر یا به عنوان مهمان ارسال کنید.
نام*
ایمیل*
وب سایت

پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!