سوال در مورد توهین به مقامات دولتی

0
0

شخصی با جمع‌آوری بریدۀ سخنرانی مقامات مملکتی و گردآوری آن در نوار و سی‌دی، نوعی سخنرانی مسخره و خنده‌آور عرضه نموده سؤال این است: الف) این فعل چه نوع جرمی محسوب می‌شود؟ ب) آیا بدون شکایت شاکی، قابل پیگیری است یا خیر؟

0
0

چنانچه عنوان توهین و اهانت به مقامات مذکور در ماده 609  (کارگزاران دولتی) را  داشته باشد جرم غیرقابل گذشت بوده، بدون شکایت شاکی قابل پیگیری بوده، و به مجازات شلاق تا 74ضربه و یا حبس از 3 ماه تا 6 ماه  و یا جزای نقدی 50هزار ریال تا 1میلیون ریال ممکن است، محکوم شوند.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
ارسال پست توسط میهمان یا
نام*
ایمیل*
وب سایت

پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!