سوال در مورد تصادف و دریافت دیه آن

0
0

با سلام و خسته نباشید. برادر بنده در یک تصادف زنجیره ای از طرف راننده کامیونی دچار شکستگی قوزک پا و صدمه بدنی شد. بعد از ارائه کلیه مدارک و نامه پزشکی قانونی این حکم صادر شده:

درخصوص گزارش ضابطین، شكايت آقای الف علیه آقاي ب  داير بر: ايراد صدمه بدني غیر عمدي بر اثربی احتیا طی در امر رانندگی منجر به صدمه بدنی پرونده در مسیر تحقیقات قرار گرفت. صرف نظر از صحت و سقم ادعای شاکی و نظر به نقض ماده 4 قانئن ایمنی راهها و راه آهن و نظر به فقدان ادله کافی برای احرازو انتساب جرم حاکمیت اصل آیین دادرسی کیفری برائت مستندا به ماده 265 قانون دادرسی کیفری مصوب 1392 و اصلاحات بعدی قرار منع تعقیب صادر و اعلام میگردد. قرار صادره به موجب بند الف ماده 270 و 271 قانون فوق الذکر ظرف مدت ده روز از تاریخ ابلاغ به تقاضای شاکی قابل اعتراض در دادگاه کیفری مربوطه میباشد. ضمنا عدم مسئولیت راننده در خصوص شکایت آقای الف علیه آقای ب مانع از استفاده شاکی از مقررات بیمه نمیباشد. میخوام بدونم این بند آخر که با رنگ قرمز هایلایت کردم یعنی چه؟

  • مهدی بشیری 3 سال قبل سوال کرد
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
1
0

باسلام؛ منظور این است که علی رغم عدم مسئولیت مدنی و کیفری راننده زیان دیده می تواند از محل بیمه نزد راننده خسارت وارده را دریافت کند.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
اگر قبلاً حساب کاربری دارید با پر کردن فیلد های زیر یا به عنوان مهمان ارسال کنید.
نام*
ایمیل*
وب سایت

پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!