سوال در مورد ترک منزل اعضای خانواده

0
0

با سلام و عرض ادب؛ من یک دختر 32 ساله هستم که با مادرم که 68 سال دارد و ناراحتی قلبی دارد زندگی میکنم و پدرم فوت کرده است. یک برادر و دو خواهر دارم که برادر و یک خواهرم ازدواج کرده اند. ولی متاسفانه خواهر دیگرم متولد سال 51 هست و بیماری روانی مزمن دارد که با من و مادرم به هیچ عنوان کنار نمیاد و مدام در حال دعوا با ماست و میخواهد به مشهد رفته به صورت مستقل زندگی کند. ایشان بعد از مدتی ثابت کرد که توانایی زندگی مستقل را ندارد و الان بعد از سه بار دستگیری در شهر مشهد به خونه برگشته و ما باز هم با ماندن او در خانه موافقت کردیم ولی بعد از گذشت چند هفته دوباره میگه من میخوام به صورت قانونی از شما جدا بشم و برای همیشه به مشهد برم. میخواستم ببینم اگر به صورت قانونی از ما جدا بشه در صورت بازگشت دوباره به خونه؛ ما میتونیم ازش شکایت کنیم و دیگه نگذاریم به خونه برگرده؟ اصلاً آیا میشه ازش تعهد محضری گرفت که در صورت جدا شدن قانونی دیگه حق بازگشت به خونه را ندارد؟ و آیا در صورت بازگشت و مزاحمت برای ما میتونیم ازش شکایت کنیم که بازداشتش کنند؟
خیلی ممنون از پاسخگویی شما

  • آرزو 1 سال قبل سوال کرد
  • آخرین ویرایش 1 سال قبل
  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

باسلام؛ با توجه به فوت پدر تمامی وراث از اموال بجای مانده ایشان سهم معین شده در قانون را دارند و لذا خواهر شما از اموال بجای مانده پدر مرحوم سهم دارند که می توانند سهم خود را بطور قانونی نزد دادگاه مطالبه و دریافت کنند. در صورت اذیت و آزار ایشان می توانید نزد دادگاه محل موضوع را
پیگیری قضایی نمایید و دادگاه موظف است به این موضوع رسیدگی کند و تصمیم مقتضی برای ایشان و خانواده شما اتخاذ کند. برای مثال ممکن است ایشان را به مراکز درمانی بیماران روانی معرفی کنند.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
اگر قبلاً حساب کاربری دارید با پر کردن فیلد های زیر یا به عنوان مهمان ارسال کنید.
نام*
ایمیل*
وب سایت

پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!