حقوق کاربردی
نکات کاربردی در مورد نیابت قضایی در امور مدنی
جولای 19, 2016
اصول و فنون مذاکره
مقایسه انواع روش های چانه زنی
جولای 27, 2016
نمایش همه

برنامه ریزی برای دوران بازنشستگی

مدیریت خود

مدیریت خود

شاید بازنشستگی به معنای پایان انجام کار با دستمزد باشد، اما با افزایش طول عمر و بهداشت بهتر، افراد بیشتری اکنون می ‏توانند بیش از بیست سال یا بیشتر پس از بازنشستگی زندگی کنند. این دوران بخش بزرگی از زندگی است که باید برای‏آن برنامه ‏ریزی کنید، بنابراین می تواند تا حد امکان راحت و لذت بخش باشد. برنامه ریزی مالی، باید بلندمدت باشد. برنامه ریزی مناسب برای دوران بازنشستگی باید قبل از این‏که از سال های کاری لذت ببرید و به دوران بازنشستگی بیندیشید، انجام شود.

چک لیست عملی

 • داشتن ویژگی مثبت: بالارفتن سن مسئله‏ ای است که برای همه اتفاق می افتد. بازنشستگی به شما اجازه می ‏دهد تا شروعی تازه داشته باشید و روش جدیدی را برای زندگی انتخاب کنید و شاید بیشتر از اینکه ترس داشته باشید از این دوران لذت ببرید. این به شما کمک می ‏کند که از مشکلات احتمالی، از پیش آگاهی داشته و برنامه ریزی های اساسی داشته باشید.
 • درباره وضعیت مالی خود برنامه ‏ریزی کنید: یکی از متداول ترین نگرانی‏ های مربوط به دوران بازنشستگی این است که آیا پول کافی برای لذت بردن از این دوران را خواهید داشت یا خیر. شاید بخواهید که استاندارد زندگی خود را که در دوران اشتغال داشته اید، در دوران بازنشستگی حفظ کنید. از مزیت مشاوره قبل از بازنشستگی یا فرصت ‏هایی که توسط کارفرما ایجاد می شوند، استفاده کنید. شما باید احتمالاً درباره منبع درآمد خود در دوران بازنشستگی اطلاعات داشته باشید.
  • اگر از یک الگوی حقوقی شرکتی استفاده می‏ کنید، بررسی کنید که چه میزان درآمدی را این روش برایتان فرآهم می‏ کند. باید مستمری منظمی از کار فرمای خود دریافت کنید. اگر کار کارمندان تغییرکردند، باید مطمئن شوید که از تمام امتیازاتی که قبلاً داشته اید، باز هم برخوردار خواهید بود.
  • بررسی کنید که حقوق بازنشستگی شما چقدر خواهد بود.
  • اگر زود برنامه ریزی راشروع کنید، برای مثال ۱۰ سال قبل از باز نشستگی احتمالاً می‏توانید موقعیت بهتری داشته باشید.
 • اراده کنید: بازنشستگی زمان مناسبی است که اراده خود را بسنجید و اطمینان حاصل کنید که هنوز هم اراده‏ای قوی دارید. اگر پیش از این بی اراده بوده اید، بازنشستگی زمان مناسبی است که برای این امر تمرین کنید. وصیت‏نامه ممکن است کار برای وراث شما دشوار سازد. می‏توانید اراده را در خود تقویت کنید اما مشکلاتی هم وجود دارد و بیشتر افراد تمایل دارند که از افرادی با تجربه کمک دریافت کنند.
 • اهمیت امرار معاش برای افراد سالمند: با بهداشت کامل و رژیم مناسب، افراد عمر طولانی‏ تری دارند. به مجرد بازنشستگی، ممکن است بیندیشید که مسئولیت والدین یا اقوام سالخورده خود را به عهده دارید یا باید به آنها کمک کنید.
 • برنامه ‏ریزی کنید که می‏ خواهید کجا زندگی کنید: شاید رویایتان این باشد که پس از بازنشستگی به تعطیلات بروید، به جایی باز گردیدکه در آنجا بزرگ شده اید، به دوران کودکی خود نزدیکتر شوید یا به خارج از کشور بروید.
 • برای اوقات فراغت و سلامت خود برنامه ‏ریزی کنید: امکان دارد که بخواهید کاری پاره وقت داشته باشد، حداقل به آن فکر کنید اگر زود بازنشسته شده باشید. درخواست زیادی برای مهارت‏ های افراد با تجربه برای انجام کارهای کوتاه مدت و پاره وقت وجود دارد.
 • برنامه ‏ریری برای تعطیلات: تعطیلات در دوران بازنشستگی نیز مانند قبل اهمیت زیادی دارد. اما اکنون شما آزادی عمل بیشتری برای پرداختن به آنها دارید و می توانید از تخفیف‏ ها نیز استفاده کنید.
 • تنظیم کنید: تغییرات روال زندگی که به خاطر بازنشستگی ایجاد می‏شود به یک دوره هماهنگی نیاز دارند. زمان کافی را برای خودتان برای هماهنگی پیش بینی کنید، در نتیجه می ‏توانید از این مرحله زندگی لذت ببرید و برای‏ آن برنامه ریزی کنید.

از موارد زیر پرهیز کنید:

 • تصمیمات شتاب زده و نامعقول درباره وضعیت مالی یا مکان زندگی خود نگیرید.
 • نگرانی در مورد اوضاع مالی – در عوض از یک روش پیش فعال سریع برای برنامه ریزی و شروع یک فرآیند استفاده کنید.
 • نگرانی برای پرکردن اوقات.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!