جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ
اعتبار داشتن و معتبر بودن در میان مردم
اکتبر 11, 2016
جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ
حسن نیت و نقش آن در ایجاد جذبه
اکتبر 11, 2016
نمایش همه

ایجاد انگیزه و تاثیرات آن در جذب افراد

جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ

جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ

چگونه نیازها و خواسته های اساسی افراد را به انگیزه تبدیل می کنید؟ چگونه آنها را وادر به انجام کاری که لازم است انجام دهند می کنید و در حالی که آن ها احساس می کنند دوست ندارند یا نمی‏ خواهند آن را انجام دهند؟ افرادی که جذبه دارند باعث می شود دیگران به خودشان انگیزه طولانی مدت بدهند. می توانند به افراد کمک کنند اهداف خود را تصور و احساس کنند که می توانند به آنها برسند.

دو طریق برای با انگیزه ساختن و قدرتمند کردن افراد وجود دارد: اولین راه، پیشرفت و شکوفایی شخصی است. وقتی به دیگران کمک می کنید  که از ذهن خود استفاده کنند، دانش خود را افزایش دهند و مهارت های خود را بیشتر کنند، علاقه و انگیزه ناپیدا را می یابید. افرادی که جذبه دارند و به افراد دیگر کمک می کنند تا رشد و پیشرفت کنند و به دست آوردهایی برسند که در گذشته نمی توانستند به دست آوردند.

دومین روش برای با انگیزه ساختن و قدرتمند کردن دیگران این است که از آنها بخواهید اهدافشان را تعیین کنند. در دنیایی زندگی می کنیم که همه چیز را فوری می خواهیم. همه چیز باید همین الان درست شود. خوشنودی آنی و نتایج فوری می خواهیم. به علاوه، همه ی اینها را بدون تلاش کردن می خواهیم چگونه می توان چنین فردی را تشویق به انجام کاری کرد؟ یک راه، درک قدرت تعیین اهداف است، مفهومی که اشتباه برداشت شده است. تعداد کمی می دانند چگونه باید این کار را انجام دهند. کلید کار هم این است که نه تنها به دیگران کمک کنیم هدفهایشان را تعیین کنند و به آن دست پیدا کنند، بلکه بتوانند اهدافشان را توصیف کنند.

کاربرد

همه می دانیم انگیزش واقعی با زور، فشار، تهدید و اهانت امکانپذیر نیست. رعایت موارد زیر برای بالا بردن انگیزه ی کارکنان در محیط کار مفید واقع می شود:

  • انتظارات واضح و دقیق داشتن
  • افزایش آموزش و پرورش شخصی
  • تعیین اهداف واقعی و در عین حال هیجان انگیز
  • محدود کردن همکاران بد بین و منفی
  • شناسایی و قدر دانی از پیشرفت ها و تلاش های مثبت
  • ایجاد فضایی شاد، مفرح و تشویق کننده
  • فراهم کردن ابزار و وسایلی که کارکنان به آنها نیاز دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!