درخواست مشاوره حقوق پزشکی | مشاوره حقوقی جرائم پزشکی | وکیل جرائم پزشکی

در این رشته از حقوق، به چارچوب روش های جدید زیست پزشکی و حقوق و وظایف سازمان های پزشکی، پزشکان و بیماران پرداخته می شود. این رشته، شاخه جدیدی از حقوق است که قوانین حاکم بر مسایل پزشکی و دارویی را توضیح می دهد. این حقوق یک حقوق میان رشته ای است که هنوز هم در کشورهای پیشرفته و دانشگاه های معتبر تازگی دارد. این رشته اولین بار در دانشگاه سلطنتی انگلیس و سپس در دانشگاه های معتبر دنیا راه اندازی شد.

مشاوره حقوقی جرائم پزشکی

یکی از مسایل اصلی حقوقی پزشکی، مسئولیت یک پزشک است که تعیین کننده وظیفه وی در قبال بیمار می باشد. در مشاوره حقوقی جرایم پزشکی، رابطه بین بیمار و پزشک یک تعهد بین دو طرف می باشد. در حقوق پزشکی، این پزشک است که مسئول ارائه خدمت به بیمار می باشد. جرایم پزشکی از جمله وظایف مشاور حقوق پزشکی می باشد. گاهی هنگام مراجعه بیمار به بیمارستان، از بیمار تعهد گرفته می شود تا کلیه عواقب بر عهده خودش باشد. برخی افراد تصور می کنند که با این تعهد امکان شکایت در خصوص مسایل به بار آمده را ندارند. در این موارد افراد می توانند به مشاور حقوقی جرایم پزشکی مراجعه نموده و موضوع را پی گیری نمایند. پزشکان می بایست مسئولیت کاری که انجام می دهند را بر عهده بگیرند. سازمان نظام پزشکی وظیفه رسیدگی به این امر را برعهده دارد.

مراحل مشاوره حقوقی جرائم پزشکی

وقتی که بیمار تعهد می دهد که عواقب کار را می پذیرد، بدین معنا نیست که پزشک در برابر کوتاهی در معالجه وی مسئولیتی نخواهد داشت. بلکه هر گونه سهال انگاری از سوی پزشک عواقب کیفری داشته و قابل تعقیب خواهد بود. مسئولیت پزشکان در ۴ مقوله قرار دارد. نوع اول مسئولیت اخلاقی و حقوقی وی می باشد که از دیدگاه دینی و اخلاقی بدان پرداخته می شود. مورد دوم مسئولیت مدنی وی می باشد یعنی مسئولیت در قبال انجام کاری با قصد و نیت. در این مورد پزشک باید خسارت شخص زیان دیده را جبران کند. مورد بعد مسئولیت کیفری و جزایی می باشد. در صورتی که پزشک مرتکب یکی از جرایم مندرج در قانون جرایم پزشکی گردد محکوم خواهد شد. مورد آخر مسئولیت حرفه ای و انتظامی پزشک می باشد. این مسئولیت در خصوص قراردادهایی می باشد که پزشکان با انجمن های همکار منعقد می کنند.

مشاوره حقوقی جرائم پزشکی تلفنی رایگان

در صورت مواجهه با موارد خاص پزشکی، ابتدا از مشاور حقوقی جرایم پزشکی گروه میزان مشورت بگیرید.

مراجع شکایات پزشکی

 • دادسرای ویژه امور پزشکی: وظیفه رسیدگی به این موارد را داشته که از این طریق قادر به دریافت دیه و خسارات می باشید.
 • شورای حل اختلاف پزشکی: این شورا وظیفه رسیدگی به پرونده هایی با میزان دیه کمتر از ۵ میلیون را دارد.
 • دادسرای انتظامی سازمان نظام پزشکی: که در آن برخورد انتظامی با پزشک صورت می گیرد.

شما می توانید در هر صورت با مشاور حقوقی رایگان جرایم پزشکی گروه میزان مشورت نموده و در هر یک از مراجع شکایات پزشکی به صورت همزمان ثبت شکایت نمایید، لذا هیچکدام از آن ها مانعی برای عدم شکایت در سازمان دیگری ندارد.

مجازات جرائم پزشکی

 • مجازات افشای اسرار از سوی پزشک: طبق ماده ۶۴۸ قانون مجازات اسلامی سه ماه و یک روز تا یکسال حبس و یا به یک میلیون وپانصد هزار ریال تا شش میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت.
 • جرائم ناشی از اعمال پزشکی: پرداخت دیه در صورت اثبات قصور پزشک.

جهت دریافت مشاوره حقوقی آنلاین در خصوص جرائم پزشکی در وب سایت گروه میزان سوال حقوقی خود را ثبت بفرمایید تا بلافاصله به صورت رایگان و آنلاین با یک وکیل پایه یک ارتباط برقرار کنید. گروه میزان با دارا بودن وکلا و مشاوران مجرب آماده پاسخ به سوالات و پرونده های حقوقی شما می باشد.

خدمات تخصصی گروه میزان در شاخه علوم پزشکی

حقوق پزشکی

 •  مشاوره در خصوص دیه انواع شکستگی ها
 •  مشاوره در خصوص نحوه شکایت از پزشک متخصص در مورد افترا
 • مشاوره در خصوص نحوه شکایت از پزشک در مورد اخاذی در صدور گواهی سلامت
 • مشاوره در خصوص نحوه شکایت از پزشک در مورد عدم ذکر همه جراحات توسط پزشک قانونی
 • مشاوره در خصوص نحوه شکایت از پزشک در مورد عدم انجام صحیح برش و جراحی روی بدن
 • مشاوره در خصوص نحوه شکایت از پزشک در موارد بی دقتی در جراحی پلک، عمل بینی ناموفق، افشای اسرار بین پزشک و بیمار و موارد مرتبط
 •  مشاوره در خصوص افترا به همسر در خصوص سقط عمدی جنین
 • مشاوره در خصوص نحوه شکایت از پزشک بخاطر عدم تشخیص مریضی جنین
 • آیا امکان مطالبه دیه چشم در صورت تقصیر پزشک در عمل لیزیک وجود دارد؟

امید است این مطالب در کانون توجه افراد درگیر با مسائل حقوقی من جمله وکلا، قضات، دانشجویان حقوق و عامه مردم قرار گیرد.


جهت دریافت مشاوره حقوقی از طریق فرم ارائه شده در زیر اقدام بفرمایید. لطفا در صورت نیاز اطلاعات تکمیلی را هم ارسال بفرمایید. مشاوران ما بعد از دریافت اطلاعات در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

جهت مشاوره تلفنی  یا حضوری با گروه میزان تماس بگیرید.

مبلغ مشاوره به مدت یک ساعت: ۵۰۰ هزار تومان
مبلغ مشاوره به مدت نیم ساعت: ۲۵۰ هزار تومان

لازم به ذکر است تمامی مشاوران ما، وکلای مجرب و پایه یک دادگستری بوده و در صورت لزوم، آمادگی لازم جهت پذیرش وکالت در پرونده شما را در مراجع قضایی دارا بوده و در کمترین زمان ممکن به نیازهای حقوقی و درخواستهای شما به صورت مستدل و قانونمند پاسخ می دهند.همراهان گرامی در ادامه تعدادی از مطالب مرتبط و کاربردی در حیطه مشاوره حقوقی پزشکی ارائه شده است. بررسی این مطالب برای شما مفید می باشد.


پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!