جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ
تاثیرگذاری چیست؟
اکتبر 2, 2016
جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ
خوب گوش دادن و کارکرد آن در جذبه و تأثیر گذاری
اکتبر 2, 2016
نمایش همه

برقرای تماس چشمی با مخاطبان

جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ

جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ

از چشم ها، مخاطبان می توانند صداقت، ذکاوت و احساس یک سخنران را ارزیابی کنند. عدم برقراری تماس چشمی در زمان مقتضی ممکن است به زیان ما تمام شود. جذبه با تماس چشمی کامل و موثر افزایش پیدا می کند. آیا چشمان شما قدرت جاذبه دارند؟ آیا چشمان شما دیگران را جذب می کند؟

افرادی که جذبه دارند با تماس چشمی ارتباط فوری ایجاد می کنند. هرچه تماس چشمی متقابل طولانی تری با کسی داشته باشید، عزت نفس بیشتری دارید. البته لازم است توجه کنید که تماس چشمی نباید با زل زدن اشتباه شود. باید بدانید هرکس تا چه حد می تواند تماس چشمی را تحمل کند. به علاوه زل زدن به کسی به دو معنا است: یا خیلی عصبانی هستید یا عاشق آن فرد شده اید. سعی کنید مانند مخاطبانتان تماس چشمی برقرار کنید. اگر کسی نمی تواند با شما تماس چشمی برقرار کند، باید در حد حفظ ارتباط، تماس چشمی برقرار کنید. به طور کلی برقراری تماس چشمی به میزان هفتاد درصد، برای اغلب افراد موثر واقع می شود. افراد دلشان می خواهد احساس خاص بودن داشته باشند و منیّت شان را ارضا کنند. وقتی به چشمانشان نگاه کنید احساس می کنند به آنها اهمیت می دهید و یا با آنها صحبت میکنید. با ایجاد یک ارتباط چشمی باعث می شوید احساس کنند مهم هستند و در مرکز توجه قرار دارند.

در موقعیت های گروهی، با گروه های مختلف تماس چشمی داشته باشید. باید اینطور به نظر آید که با تک تک افراد صحبت می کنید.

کاربرد

چگونه می توانید توانایی ایجاد تماس چشمی خود را افزایش دهید و با دیگران ارتباط برقرار کنید. با استفاده از تماس چشمی می توانید بفهمید که آیا با فردی تفاهیم پیدا کرده اید یا خیر. در این جا به چند نکته برای موثر واقع شدن تماس چشمی و ایجاد تفاهم اشاره می کنیم:

  • به چشمان مخاطب خود نگاه کنید. اگر او هم همین کار را انجام داد، تفاهم ایجاد شده است.
  • وقتی تماس چشمی برقرار شد، سرتان را به علامت تأیید تکان دهید. اگر فرد دیگر هم همین کار را انجام داد، تفاهم ایجاد شده است.
  • وقتی تماس چشمی خوبی برقرار کردید، پس از ۳ تا ۵ ثانیه نگاه خود را منحرف کنید. اگر طرف مقابل همچنین کاری انجام داد، تفاهم ایجاد شده است.
  • مدت نگاه کردن را طولانی تر کنید و ببینید آیا مردمک چشمان طرف مقابل گشاد می شود. اگر طرف مقابل نگاه خود را بدزدد، تفاهم ایجاد نشده است.
  • اگر تماس چشمی برقرار کردید، ولی عکس العملی مشاهده نکردید، تفاهم ایجاد نشده است.
  • اگر تماس چشمی برقرار کردید و لبخندی هم چاشنی آن کردید، ولی طرف مقابل لبخند نزد، تفاهم ایجاد نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!