جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ
برقرای تماس چشمی با مخاطبان
اکتبر 2, 2016
جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ
داشتن حس صمیمیت با دیگران
اکتبر 2, 2016
نمایش همه

خوب گوش دادن و کارکرد آن در جذبه و تأثیر گذاری

جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ

جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ

گوش دادن و فهمیدن باعث افزایش جذبه می شود. هرچیزی را که برای کمک، تغییر یا تاثیرگذاری بر کسی نیاز دارید، می توانید با گوش دادن واقعی متوجه شوید. با گوش دادن درست قادر خواهید بود الهام ببخشید، تشویق کنید و اعتماد به وجود آوردید. وقتی به حرف مردم گوش دهید، احساس احترام و ارزش بیشتری برای شما قائل خواهند بود. با این کار می توانید مشکلات را سریع تر حل کنید و اعتماد آنها را جلب کنید. در نهایت، گوش دادن ارتباطات بد، اشتباهات کلی و سوء تفاهم ها را کاهش می دهد. گوش دادن کار آسانی است و تنها هزینه ی آن اختصاص اندکی از وقتتان است. شنیدن درست فقط سرتکان دادن و تظاهر به علاقمندی نیست. خوب گوش دادن به معنی نگاه کردن در چشم طرف مقابل در حالی که در ذهن خود آماده می شوید چه بگویید، نیست.

گوش دادن شما را با مردم مرتبط می کند و باعث ایجاد تفاهم می شود. ما دوست داریم درباره ی خودمان صحبت کنیم. وقتی شنونده ی خوبی باشید مردم هر چیزی را بخواهید برای تاثیرگذاری بر آنها بشنوید، خواهند گفت. همه ی ما می توانیم شنوندگان بهتری باشیم و نتیجه ی این کار باور نکردنی است.

بیشتر شکایت ها درباره ی روند تاثیرگذاری این است که فرد خیلی صحبت می کند و گوش نمی دهد که طرف مقابل واقعاً چه نیازی دارد. آنقدر اصرار داریم عقیده و نظر خود را به دیگران بقبولانیم که فراموش می کنیم آنها هم نیازها و خواسته های خودشان را دارند. یادگیری هنر گوش دادن باعث می شود دیگران را بیشتر در پیام خود در گیر کنید و باعث شوید احساس کنند درکشان می کنید. گوش دادن درک مطلب شما را افزایش می دهد و شما کنترل مکالمات را در دست خواهید داشت.

کاربرد

با افزایش مهارت شنیدن خواهید دانست دیگران چگونه فکر می کنند، چه احساسی دارند و چگونه می توان بر آنها تاثیر گذار بود. می خواهید راز این کار بدانید؟

  • توجه کامل به طرف مقابل نشان دهید و عوامل مزاحم را به حداقل برسانید.
  • به جلو خم شوید و مستقیماً به صورت فرد مقابل نگاه کنید.
  • تظاهر کنید به اندازه ی کافی برای او وقت دارید.
  • با تکان دادن سر او را تأیید کنید.
  • وسط حرف او نپرید؛ اما با پرسیدن سوال هایی مکالمه ی و ی را تداوم بخشید.
  • قبل از پاسخ دادن مکث کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!