جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ
حسن نیت و نقش آن در ایجاد جذبه
اکتبر 11, 2016
جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ
حس همدلی داشتن با دیگران
اکتبر 11, 2016
نمایش همه

بصیرت داشتن و نقش آن در جذبه

جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ

جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ

میان فرد خیالباف و رویایی با فرد بصیر تفاوت وجود دارد. فرد رویایی زیاد صحبت می کند ولی عمل زیادی انجام نمی دهد. اما فرد دوراندیش می تواند کمک کند دیگران هم بصیرت و بینش داشته باشند. چنین فردی شکی به تجسم خود از آینده ندارد و همواره به سمت آن می رود و قدرتی درونی دارد که او را از چالش های بدیهی عبور می دهد. فردی که جذبه دارد باید بتواند این بینش و بصیرت را به ارتباط بگذارد و آن را چنان جذاب و گیرا سازد که واقعی به نظر آید.

بصیرت و بینش فردی که جذبه دارد به دیگران اعتماد به نفس می دهد تا هرآنچه لازم باشد برای این بینش انجام دهند. بصیرت، بینش افراد را به هم مرتبط می سازد و هدفی مشترک ایجاد می کند. نکته اینجاست که وقتی بینشی ارائه می کنید نباید مالکیت آن را به خود نسبت دهید. اگر دیگران تصور کنند شما فقط سنگ خودتان را به سینه می زنید احساس می کنند فریب خورده اند و از این رو خود را در بینش شما شریک نمی کنند. به یاد داشته باشید بیشتر مردم با وضعیت کنونی خود خو گرفته اند و تمایل ندارند برای آینده ای بهتر،  خود را به خطر بیاندازند. اما دور اندیشی و بینش واقعی نه تنها ترس از شکست و تفکر منفی را از بین می برد، بلکه همکاری را نیز بالا می برد. بصیرت و بینش قدرتی است که ما را روی هدف های آینده متمرکز نگاه می دارد و از مشغولیت های روزانه دور می کند. به ما تمرکز و جهت می دهد. تصویر بزرگی خلق می کند. یک بینش مشترک منسجم، افراد را گرد هم جمع می کند و آن ها را با اهداف مشترک متحد می کند. افراد با جذبه بینشی شفاف دارند و پر از شور و اشتیاق و آرزو هستند.

کاربرد

چطور می توان بینشی گیرا و پرشور خلق کرد تا دیگران به همکاری و همراهی با شما ترغیب شوند؟ وقتی بینشی ارائه می کنید، می توانید چند عنصر کلیدی که دیگران را به همکاری ترغیب می کند در آن بگنجانید.

  • بینشی ایجاد کنید که همه بتوانند آن را به اشتراک بگذارند و از آن بهره ببرند.
  • تصویری زنده از بینش خود خلق کنید.
  • هدفی مشترک یا دشمنی مشترک ایجاد کنید.
  • مطمئن شوید اهداف شما دقیق و شفاف هستند، زیرا بینش های غیرواقعی و مبهم زود از بین می روند.
  • باید بتوانید برنامه ای عملی که واقعی به نظر آید ارائه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!