جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ
خلاقیت و خلاق بودن در کارها
سپتامبر 29, 2016
حقوق اساسی
حقوق و آزادیهای عمومی
سپتامبر 29, 2016
نمایش همه

دارا بودن مهارت های اجرا و بیان

جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ

جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ

به طور حتم در کنگره ها، کنفرانس ها، جلسات اداری و یا در برنامه های تلویزیونی دیده اید که برخی افراد با سخنان و دیگر مهارت های سخنرانی شان دیگران را سحر می کنند. از لحظه ای که آنها شروع به صحبت می کنند تا لحظه ی آخر، مسحور و مبهوت و با پیام آنها همراه می شوید. از طرف دیگر، سخنان بعضی ها به قدری خسته کننده است که دلتان می خواهد زنگ خطر را به صدا درآورید تا بتوانید به سرعت از آن محل فرار کنید. سخنان آنها طولانی، خسته کننده، خواب آور و کشنده به نظر می رسد.

افراد با جذبه، مهارت های ارتباطی فوق العاده ای دارند که مسحور کننده و القا کننده است و شنونده را میخکوب می کند. چه در مکالمات تلفنی، تعاملات رودر رو، اجراهای گروهی، مذاکرات و حتی حین فرستادن پیام یا ایمیل، آنها مقصودشان را به راحتی وآزادانه به ذهن شما القا می کنند. آنچنان تصویری در ذهنتان می سازند که گویا مشغول تماشای فیلم هستید.

افرادی که جذبه دارند می توانند توجه مخاطبانشان را جلب کنند. لزومی ندارد مانند کمدین ها رفتار کنید. باید مطمئن شوید مخاطبانتان پیام شما را دنبال می کنند، کلمات شما رسا و شیوا هستند، توجه آنها را جلب می کنند و شنوندگان پیام شما را دریافت می کنند. لحظه ای که شما توجه آنها را از دست بدهید دیگر نمی توانید روی آنها تاثیر بگذارید و به طور حتم جذبه ی شما را احساس نخواهند کرد.

واقعیت این است که هر قدر محصول، خدمات یا تبلیغات تان قدرتمند باشد، ابزار شماره یک متقاعد کردن دیگران خودتان هستید و مهم ترین بخش نشان دادن خود و جذبه تان، توانایی شما در ایجاد ارتباط است.

کاربرد

آیا می دانید از دید مخاطبانتان چگونه فردی هستید؟ آیا باید در بعضی قسمت ها پیشرفت کنید؟ بعضی کارهایتان باعث می شود که مخاطبانتان را از دست بدهید؟ فهرست زیر را ملاحظه کنید و ببینید آیا شما هم یکی از این اشتباهات رایج را مرتکب می شوید:

  • یکنواخت صحبت کردن
  • طفره رفتن از ایجاد ارتباط چشمی
  • بی قراری و دیگر رفتارهای تنش زا
  • تُپُق زدن و مِن مِن کردن
  • بی احساسی یا بی تفاوت صحبت کردن
  • کتابی صحبت کردن
  • با شتاب و عجله صحبت کردن
  • خسته کردن شنوندگان با ارائه اطلاعات بیش از حد
  • عصبی یا مضطرب بودن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!