ترمینولوژی حقوق
حجر خاص | حد مشترک | حساب جاری مخصوص | حق اختراع
اکتبر 2, 2016
جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ
تاثیرگذاری چیست؟
اکتبر 2, 2016
نمایش همه

دارا بودن مهارت های مردمی و ارتباط با دیگران

جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ

جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ

توانایی برقراری ارتباط با مردم برای داشتن جذبه حیاتی است. خیلی وقت ها تلاش برای ایجاد رابطه ای صمیمی با استفاده از مهارتهای مردمی، خود شیفتگی، گستاخی، و یا ریاکاری برداشت می شود. مطالعات نشان می دهند مهارتهای ارتباطی با مردم، همیشه یکی از مهارتهای اولیه برای موفقیت در زندگی و شغل است. توانایی کار کردن و ارتباط با افراد در رأس  فهرست افراد با جذبه قرار دارد. همه ما می دانیم توانایی تعامل با مردم سخت تر شده و با نسل جدید این کار به مراتب سخت تر است. تکنولوژی این تصور باطل را ایجاد می کند که شخصیت و توانایی ارتباط با مردم چندان مهم نیست. اما برخلاف تصور، به خاطر وجود همین تکنولوژی پیشرفته بیشتر از همیشه به تعاملات شخصی نیاز داریم، اگرچه شاید خودمان هم از آن آگاه نباشیم. مردم هنوز تمایل دارند شما را بشناسند و شما را دوست بدارند. بدین ترتیب جذبه تان افزایش می یابد. ما با مردمی ارتباط برقرار می کنیم که شبیه ما هستند. به ارتباطات اجتماعی نگاه کنید؛ افرادی که به همدیگر شباهت بیشتری دارند تمایل دارند با هم باشند. مخاطبان وقتی با شما ارتباط برقرار می کنند که احساس کنند شما با آنها مرتبط هستید یا وجه اشتراکی با هم دارید. وقتی نگرش ها، باورها و یا علایق با هم شباهت داشته باشند، جذبه افزایش می یابد.

 در تعاملات، تاثیرات اولیه تعیین کننده هستند، زیرا تاثیر عمده ای برجذبه ی ما دارند. تاثیرات اولیه در همان ثانیه های اولیه آشنایی و معارفه با کسی گذاشته می شود، لذا نباید وقت را تلف کرد و مهارت های مردمی را باید از پیش آموخت. و فقط چند ثانیه برای ایجاد تأثیرات دائمی وقت لازم است.

کاربرد

در حالی که سعی می کنید مهارتهای مردم داری خود را بالا ببرید حتماً صداقت خود را حفظ کنید. افراد ممکن است تظاهر کنند شما را دوست دارند؛ اگر تلاشتان برای تأثیرگذاری بی ثمر است، اغلب به این دلیل است که مردم شما را دوست ندارند. چگونه می توانید کاری کنید تا مهارتهای مردم داری شما صادقانه باشند؟

  • به همه احترام بگذارید.
  • به همه ی اطرافیانتان توجه کنید.
  • بدانید هرکسی که می شناسید یا ملاقات می کنید می تواند به طریقی به شما کمک کند.
  • به اطرافیانتان علاقه نشان دهید و به کارهایشان توجه کنید.
  • سعی کنید مفید و آماده‏ ی خدمت باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!