جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ
خوب گوش دادن و کارکرد آن در جذبه و تأثیر گذاری
اکتبر 2, 2016
حقوق اداری
نظام دادگاه های اداری فرانسه در حال حاضر
اکتبر 3, 2016
نمایش همه

داشتن حس صمیمیت با دیگران

جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ

جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ

همه ما افرادی را ملاقات کرده ایم که ظرف چند دقیقه با آنها احساس صمیمیت کرده‏ایم. همچنین، احتمالاً افرادی را ملاقات کرده ایم که در همان برخورد اول خوشمان نیامده و نمی‏ خواستیم دوباره آنها را ببینیم. وقتی بتوانید رابطه ای دوستانه ایجاد کنید، وقتی بتوانید با کسی صمیمی شوید و وقتی دیگران در کنار شما احساس راحتی کنند، می توانید جذبه ی خود را بالا ببرید. بدین ترتیب، دیگران به شما بیشتر توجه می کنند، دلشان می خواهد تحت تاثیر شما قرار گیرند و با شما آزادانه تر صحبت خواهند کرد. رابطه ی دوستانه زمانی شکل می گیرد که دو یا چند نفر از نظر فکری، فیزیکی و کلامی با هم هماهنگ باشند. اگرارتباطتان قطع شود، برای ایجاد ارتباط مجدد باید وقت بیشتری اختصاص دهید. چگونه با دیگران مواجه می شوید؟ آیا می توانید خیلی سریع با کسی رابطه ای دوستانه ایجاد کنید؟ این مهارتی حیاتی برای افرادی است که می خواهند جذبه داشته باشند: ایجاد ارتباط فوری و خودجوش.

صمیمیت، اعتماد به وجود می آورد. حتماً آن را تجربه کرده اید. زمانی را به یاد بیاورید که فرد غریبه ای را ملاقات می کنید و بلافاصله با هم جور می شوید. صحبت های زیادی برای ردو بدل کردن پیدا می کنید و احساس می کنید قبلاً یکدیگر را ملاقات کرده اید؛ رابطه ای گرم و صمیمی.

چگونه مطمئن می شوید واقعاً رابطه دوستانه برقرار کردیده اید؟ باید دوستانه رفتار کنید، اما نه غیرطبیعی. برای ایجاد این صمیمیت باید غرایز طبیعی را در خود تقویت کنید. باید بفهمید صمیمیت برقرار شده یا نه، و اگر چنین نیست چه طور باید مکالمات خود را تنظیم کنید. برای این کار باید بتوانید نشانه های غیرکلامی را تشخیص دهید، پیام های ناگفته را جستجو کنید، و از احساسات واقعی در پس حالت های صورت، حرکات بدن و رفتار، سر درآورید. با ایجاد صمیمیت افراد می خواهند اطراف شما باشند و از بودن در کنار شما لذت می برند. بدین ترتیب جذبه ی شما بیشتر می شود.

کاربرد

دست دادن می تواند تاثیر اولیه را با موفقیت یا شکست روبه رو کند. دست دادن شما قدرت، ضعف، بی تفاوتی و یا خونگرمی شما را نشان می دهد. شما را با چه عواملی قضاوت می کنند؟ چند نکته را که باید هنگام دست دادن با کسی در نظر بگیرید شامل:

  • مدت زمان تماس چشمی
  • شدت فشار دست
  • مدت زمان دست دادن
  • رطوبت دست
  • این که چه قدر صمیمانه دست طرف را می فشارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!