جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ
ایجاد انگیزه و تاثیرات آن در جذب افراد
اکتبر 11, 2016
جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ
بصیرت داشتن و نقش آن در جذبه
اکتبر 11, 2016
نمایش همه

حسن نیت و نقش آن در ایجاد جذبه

جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ

جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ

بسیاری از افراد گمان می کنند وقتی به درجه ای از شهرت و محبوبیت رسیدند. دیگران باید به آنها خدمت کنند و احترام بگذارند. این مهمترین عامل روی برگرداندن مردم از شما و کاهش جذبه ی شماست. اگر فقط برخودتان تمرکز کنید، نهایتاً تمام توجه ها از شما برگردانده خواهد شد. شاید عده‏ای به شما توجه کنند، اما آنها فقط به دنبال پول یا شهرت شما هستند و خودتان را نمی‏خواهند. وقتی بر افراد دیگر تمرکز کردید و محبت و حسن نیت و همدردی نشان دادید، دوباره توجه ها به شما معطوف می شود.

حسن نیت یعنی دوستانه رفتار کردن و توجه واقعی به دیگران. ارسطو می گوید:« ما کسانی را دوست خود می دانیم که آرزوی خیر برای ما داشته باشند و وقتی اتفاق بدی برای ما رخ می دهد ناراحت شوند». این نوع توجه و نگرانی و محبت نشان از درک بالا و اندیشه بالاست. این بدین معناست که باید در تمام برخوردهایتان با ملاحظه و مودب باشید و توجه خالصانه به اطرافیان خود داشته باشید.

حسن نیت خود را با تمرکز بر موارد مثبت و دوری جستن از موارد منفی نشان دهید. در تعامل با مردم خشن رفتار نکنید. به یاد داشته باشید مردم ممکن است بسیار حساس و شکننده باشند. مراقب اظهار نظرها و اعمال خود باشید و همیشه نشان دهید که بهترین ها را برای مخاطبانتان می خواهید.

اگر حس بدی در کسی ایجاد کنید فردی بی ملاحظه شناخته می شوید و توانایی تان برای تأثیرگذاری از بین می رود. حسن نیت و توجه به دیگران، جذبه ی شما را خود به خود بالا می برد.

کاربرد

کاربرد ساده است. از خود مایه بگذارید، به دیگران توجه کنید و حسن نیت خود را آشکار کنید. آنگاه از این که همه دوست دارند اطراف شما باشند متعجب خواهید شد و شما هم خوشحال تر خواهید بود. با این کارهای ساده شروع کنید:

  • کاری کنید روز خوبی برای دیگری فراهم کنید.
  • وقتی کسی انتظار ندارد، از او تعریف کنید.
  • صمیمانه از دیگران احوالپرسی کنید.
  • از فرصت های کوچک برای خدمت به دیگران استفاده کنید.
  • قبض رسید نفر بعد از خودتان را بپردازید.
  • انعام خوبی بدهید.
  • ده درصد ار درآمد خودتان را به یک امور خیریه هدیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!