ترمینولوژی حقوق
تعهد | تعهد تبعی
جولای 27, 2016
جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ
انضباط فردی و رابطه آن با جذبه و تاثیر گذاری
جولای 27, 2016
نمایش همه

کارکرد شوخ طبعی و خوش بختی در ایجاد جذبه

جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ

جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ

هنگامی که جذبه‏‎ی واقعی دارید، شاد هستید و شادی خود را بروز می ‏دهید. بسیاری از افراد به دنبال این شادی هستند و زمانی که آن را در شما ببینند به سمت شما جذب می شوند. این بدین معناست که شما زندگی را دوست دارید و از آن لذت می برید از این رو دیگران هم دوست دارند کنارتان باشند.

شما افراد را به طرف خود جذب می ‏کنید. افراد خوشی را در قالب شهرت، ثروت، موفقیت و شانس می بینند، اما توجه کنید که تمام این منابع خارجی هستند و از بیرون به دست می آیند. آنچه درون فرد اتفاق می افتد بزرگترین معیار اندازه گیری خوش بختی است. گمان می‏ کنیم وقتی ثروت زیادی داشته باشیم خوش بخت خواهیم شد. اما خوش بختی پایدار در زمان حال است، نه در آینده. بیشتر ناراحتی ‏ها ناشی از تعبیر شما از چیزهایی است که در زندگی تان اتفاق می افتند: حالت روحی شما، بار عاطفی و یا سلامت جسمی.

خوش بختی معمولاً شامل پیشروی مداوم در جهت هدفی هیجان انگیز است – حرکت در مسیری که به هدف و عشق منتهی می شود. هدفمندی باعث می شود در زندگی احساس شادی و خوشبختی کنید. آنگاه قادر خواهید بود آن را به مخاطبتان منتقل کنید و باعث افزایش شادی و خوشحالی آنها شوید.

شوخ طبعی و جذبه به هم مربوط اند. شوخ طبعی باعث می شود مردم پذیرای شما شوند، با شما ارتباط بهتری یابند و جذبه ی شما را احساس کنند. ما به سمت افرادی که باعث خشنودی ما می شوند وسبب می شوند احساس بهتری درباره خودمان یا شرایط خارج داشته باشیم جلب می شویم. همچنین شوخ طبعی سبب می شود تصویر مثبتی از خود در ذهن مردم برجای بگذارید. لازم نیست کمدین باشید، اما می توانید باعث شوید فردی بخندد یا فقط لبخند بزند. این کار باعث می شود که خلق و خوی آنها را بهتر و تنش های روزانه را کم کند. استفاده درست از شوخ طبعی باعث افزایش اعتماد به نفس و محبوبیت شما می شود. شما را قادر می سازد به سرعت روابط دوستانه برقرار کنید و از این رو مردم به شما اعتماد بیشتری پیدا می کنند.

نقطه کور

غفلت تا چه اندازه! در زندگی دکمه ای برای شروع مجدد وجود ندارد. این زندگی ماست و باید در سفر زندگی از آن لذت ببریم. اگر فکر کنیم خوش بختی ما زمانی خواهد بود که به بعضی از خواسته هایمان برسیم، نمی توانیم از زندگی کنونی لذت ببریم. این که توقع داشته باشیم عوامل محیطی و خارجی برایمان شادی به ارمغان بیاورند، خیالی خام است. آنها ممکن است شادی‏ های گذرا به وجود آورند، اما هدف ما خوشبختی دائمی است. بدین سبب غافلیم که به دنبال چیزهایی هستیم که واقعاً شادی دائمی به همراه ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!