حقوق تطبیقی
قوه مقننه کشور آلمان
ژانویه 26, 2017
مبانی حقوق بشر
کاربرد دلیل عقلی در استنباط حقوق بشر از دیدگاه اسلام
ژانویه 26, 2017
نمایش همه

راهکارهای انتخابی خود را گسترش دهید

اصول و فنون مذاکره

اصول و فنون مذاکره

شرکت کنندگان در یک جلسه ابداع و ابتکار ایده های جدید، حتی با حسن نیت کامل، متمایل به این سمت هستند که بر اساس این فرضیه کار کنند که واقعاً در صدد پیدا کردن یک پاسخ به عنوان بهترین پاسخ و راه کار می باشند، و سعی می کند که با اصطلاح سوزنی را در خرمنی از یونجه، پیدا کنند.

ولی در این مرحله از مذاکره، بدنبال پبدا کردن یک مسیر صحیح باشید. شما در صدد ایجاد فضایی هستید که در داخل آن فضا مذاکره کنید. این فضا فقط از این طریق ایجاد می شود که تعداد قابل توجهی از ایده های مختلف و گوناگون در آن باشد. ایده هایی که بر اساس آنها شما و طرف مقابتان می توانید بعداً در طی مذاکرات با یکدیگر به تفاهم برسید و از بین آن ایده های متنوع مشترکاً یکی را انتخاب کنید.

یک تیم بیس بال که می خواهد ستاره های بازیکنان خود را انتخاب کند نمایندگان با استعداد و با قریحه خود را به مسابقات محلی و تیم های کالج های سراسر کشور اعزام می دارد که ستاره های مورد نظر را انتخاب کند. همین اصل در مذاکرات هم جاری و ساری است. کلید کار برای تصمیم گیری بخردانه، در گزینش از میان انبوهی از حق انتخاب ها نهفته است. اگر از شما بپرسند چه کسی باید برنده جایزه صلح نوبل در سال جاری باشد، شما کار خوبی خواهید کرد اگر جواب بدهید: « خوب اجازه بدهید در این مورد فکر کنم». و فهرستی از صورت اسامی حدود صد نفر از دیپلمات ها، بازرگانان و صاحبتن صنایع، روزنامه نگاران، علمای مذهبی، کشاورزان، پزشکان و سایر حرفه ها و تخصص ها را تهیه می کنید و اطمینان حاصل می‌کنید که مجموعه ای از افکار و ایده ها را در این فهرست خود متبلور ساخته اید. می توان با اطمینان خاطر  و به جرأت گفت که از این طریق به تصمیم گیری بهتری خواهید رسید تا اینکه بدون انجام این کار فوراً تصمیم خودتان را بگیرید و اعلام کنید. جلسه ابداع و ابتکار ایده های جدید افراد را آزاد می کند که بطور خلاق فکر و اندیشه کنند. وقتی اشخاص بتوانند آزادانه فکر کنند نیازی به راه های تفکر درباره مسایل شان دارند تا راه حل های سازنده بیاندیشند و تدبیر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!