جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ
داشتن شخصیت و نقش آن در ایجاد جذبه
ژوئن 26, 2016
حقوق اساسی
رژیم های چند تن سالاری
ژوئن 28, 2016
نمایش همه

شور و اشتیاق داشتن در کارها برای ایجاد تاثیر گذاری در دیگران

جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ

جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ

افرادی که می‏ دانند چه می‏ خواهند قادرند سایرین را جلب کنند، زیرا پرشور و از این رو دارای جذبه هستند. این افراد را به محض ملاقات یا ورود به یک مکان می شناسید. مردم به سمت این گونه افراد جلب می ‏شوند، زیرا انسان‏ ها ذاتاً تمایل دارند مشتاق چیزی باشند. هنگامی‏ که دیگران این اشتیاق را در چشمان شما می بینند شما می‏ توانید به آن ها کمک کنید و باعث بهتر شدن زندگی‏شان شوید. البته این مساله تضمینی نیست که همه شما را دوست داشته باشند، اما دیگران برای شور و اشتیاق و اعتقاد راسختان به شما احترام خواهند گذاشت. شور و اشتیاق برای تاثیرگذاری و انتقال جذبه روی دیگران ضروری است. افرادی که جذبه دارند اشتیاق قلبی از خود نشان می‏دهند. زمانی که مخاطبان شور و اشتیاق و اعتقاد راسخ و خالصانه ی شما را برای هدفتان حس می‏ کنند کاملاً از لحاظ احساسی تحت تاثیر قرار می‏ گیرند.

اشتیاق به شدت مسری است. وقتی اشتیاق خود را منتقل می‏ کنید افراد دور و بر شما انرژی شما را جذب می کنند. آنها عملکرد بهتری خواهند داشت، از شغل خود لذت می‏ برند، فعال‏تر می‏ شوند و تمایل کارگروهی در آنها بیشتر و خوش بین ‏تر می‏ شود.

نقطه کور

بیشتر افراد در تشخیص اشتیاق واقعی دچار مشکل هستند. بسیاری هیاهو، هیجان و محرک‏ ها را با اشتیاق اشتباه می‏ گیرند. اشتیاق بالا و پایین پریدن و به هر در زدن نیست. اشتیاق واقعی به راحتی بروز می‏ کند و مسحور کننده است و نیازی به اعمال فشار ندارد. مخاطبان شما چنانچه از جانب شما فشار یا هیجان غیرواقعی احساس کنند به راحتی پراکنده می‏ شوند. شما فردی قلابی به نظر می رسید و این استنباط از میزان تاثیر گذاری شما می کاهد. اشتیاق واقعی خود را بیابید زیرا باعث تاثیرگذاری روی دیگران می ‏شوید و آنها را به سمت دیدگاه خود جلب می‏ کنید. هیجان‏ زده بودن بدین معنا نیست که شما اشتیاق از خود بروز می ‏دهید. مطمئن شوید اشتیاق شما واقعی است و هیجان و جار و جنجال کاذب ایجاد نکرده ‏اید.

1 Comment

  1. علی اصغر مونسان گفت:

    ممنون از مقاله خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!