درخواست مشاوره حقوق تطبیقی | مشاوره حقوق تطبیقی

با توجه به اینکه حقوق تطبیقی روش شناسایی، اخذ حقوق خارجی و اصلاح حقوق داخلی می باشد، و مهمترین عوامل پیشرفت حقوق ملی شامل افزایش مطالعات حقوق تطبیقی می باشد، فعالیت گروه میزان بر اساس اهداف و وظایف در دو حوزه پژوهشی، مشاوره ای جای دارد.

وظایف مشاوره ای در زمینه حقوق تطبیقی

گاهی برای اینکه یک مؤسسه تحقیقاتی به اهداف خود دست یابد و وظایف خود را به نحو احسن انجام دهد، لازم است خدمات مشاوره ای ارائه دهد زیرا ارائه اطلاعات حاصل از تحقیقات پژوهشی لزوما در قالب انتشار کتاب یا مقاله نیست. همچنین گاه ذینفعان یک مسأله حقوقی، توانایی یا فرصت مطالعه مطلب حقوقی مورد نیاز خود را ندارند و یا از درک آن عاجزند. لذا، ارائه مشاوره از سوی مؤسسه معتبر و دارای نیروی انسانی برجسته، می تواند ضمن بهره مندسازی ذینفعان، منبع درآمد مناسبی برای مؤسسه باشد. از این رو، این مؤسسه خدمات مشاوره ای زیر را نیز از وظایف خود می داند:

  1. مشاوره در اجرای طرح های تحقیقاتی حقوق مدنی تطبیقی، آیین دادرسی مدنی تطبیقی، حقوق اقتصادی، حقوق تجارت بین الملل، حقوق تجارت تطبیقی، حقوق مالکیت فکری، حقوق انرژی، حقوق بانک، بیمه و بورس و سایر زمینه های حقوقی.
  2. مشاوره به ذینفعان حقیقی یا حقوقی داخلی و خارجی همچون صاحب اموال فکری (شامل مخترعان و صاحبان طرحهای صنعتی و علائم تجاری و …)؛ دست اندرکاران خدمات بیمه و بانک و بورس و نظیر آن.
  3. مشاوره در تنظیم قراردادهای داخلی و بین المللی.

وظایف پژوهشی در زمینه حقوق تطبیقی

حقوق تطبیقی

به منظور اینکه موسسه بتواند نقش  خود را به خوبی ایفاد نماید، وظیفه اصلی تمرکز بر بعد پژوهشی مسائل حقوقی را بر عهده دارد. بدین منظور، وظایف پژوهشی این مؤسسه عبارت است از:

  • انجام طرح های تحقیقاتی اصلی، مورد نیاز جامعه در حقوق تطبیقی من جمله: حقوق اسلامی، نگاهی تطبیقی به قواعد نظام های حقوقی مختلف، حقوق مدنی تطبیقی، آیین دادرسی مدنی تطبیقی، حقوق اقتصادی، تجارت بین الملل، تجارت تطبیقی، مالکیت فکری، انرژی و بانک، بیمه و بورس و سایر زمینه های حقوقی.
  • انجام طرح های تحقیقاتی اصلی مورد نیاز سایر دانشگاه ها، مؤسسات تحقیقاتی، دستگاه های اجرایی داخلی و خارجی و صنعت در زمینه های مذکور.
  • نظارت بر اجرای طرح های تحقیقاتی درون دانشگاهی و برون دانشگاهی بنا به تقاضای کارفرمای طرح.
  • سخنرانی های منظم در زمینه های مختلف حقوق تطبیقی و نظام های حقوقی به منظور آشنایی محققان، اساتید، دانشجویان، بنگاه ها و کلیه اشخاص حقیقی یا حقوقی مورد بحث.
  • برگزاری و شرکت در سمینارهای ملی و بین المللی حقوق تطبیقی جهت آشنایی با تجربیات محققان داخلی و خارجی و شناسایی قواعد حقوق ایران به مخاطبان دیگر کشورها.
  • تألیف و ترجمه مقالات و کتب جدید در زمینه نظام های مختلف حقوقی، حقوق مدنی تطبیقی، آیین دادرسی مدنی تطبیقی، حقوق اقتصادی، تجارت بین الملل، تجارت تطبیقی، مالکیت فکری و بانک، بیمه و بورس و سایر زمینه های حقوقی به منظور ایجاد دانش حقوق جدید در کشور و ادبیات حقوقی برای سایر محققان جهت گسترش مباحث حقوق تطبیقی.
  • تنظیم پیش نویس و ترجمه اسناد و قراردادهای منطقه ای و بین المللی در زمینه های مذکور جهت آشنایی جامعه ایرانی با مفاد تعهدات بین المللی رایج و ارزیابی آثار حقوق الحاقی ایران به اسناد مزبور.

امید است این مطالب در کانون توجه افراد درگیر با مسائل حقوقی من جمله وکلا، قضات، دانشجویان حقوق و عامه مردم قرار گیرد.


جهت دریافت مشاوره حقوقی از طریق فرم ارائه شده در زیر اقدام بفرمایید. لطفا در صورت نیاز اطلاعات تکمیلی را هم ارسال بفرمایید. مشاوران ما بعد از دریافت اطلاعات در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

جهت مشاوره تلفنی  یا حضوری با گروه میزان تماس بگیرید.

مبلغ مشاوره به مدت یک ساعت: ۳۰۰ هزار تومان
مبلغ مشاوره به مدت نیم ساعت: ۱۵۰ هزار تومان

لازم به ذکر است تمامی مشاوران ما، وکلای مجرب و پایه یک دادگستری بوده و در صورت لزوم، آمادگی لازم جهت پذیرش وکالت در پرونده شما را در مراجع قضایی دارا بوده و در کمترین زمان ممکن به نیازهای حقوقی و درخواستهای شما به صورت مستدل و قانونمند پاسخ می دهند.همراهان گرامی در ادامه تعدادی از مطالب مرتبط و کاربردی در حیطه مشاوره حقوقی تطبیقی ارائه شده است. بررسی این مطالب برای شما مفید می باشد.


پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!