جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ
روحیه بخشیدن به دیگران و چگونگی ایجاد تأثیر گذاری
اکتبر 11, 2016
جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ
اعتبار داشتن و معتبر بودن در میان مردم
اکتبر 11, 2016
نمایش همه

ارج نهادن به دیگران و خود

جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ

جذبه راز تاثیرگذاری و نفوذ

درک منیّت افراد بسیار آسان است: ما افرادی را دوست داریم که ما را دوست دارند، و افرادی که ما را دوست ندارند را دوست نداریم. بسیاری از ما، تحسین و تشویق کردن دیگران و ارج نهادن به ایشان را چالش برانگیز می دانیم. کلید درک این مسأله این است که برای جذبه ی بیشتر به عزت نفس نیاز دارید، و همچنین باید توانایی افزایش عزت نفس در دیگران را نیز داشته باشید.

درک نیاز اساسی انسان به عزت نفس حیاتی است. وقتی افراد احساس کنند خواهان دارند و مهم هستند، خیلی راحت تر می توان روی آنها تاثیر گذاشت. هیچ وقت قصد نداریم به کسی آسیب جدی وارد کنیم یا افراد را از آب و غذا محروم کنیم، اما به راحتی عواطف و احساسات افراد را آزرده و آنها را از تشویق و قدردانی محروم می کنیم. همه ی ما دوست داریم مورد توجه قرار بگیریم، از ما قدردانی شود و احساس کنیم همکاری و مشارکت ما کمکی به قضیه کرده است.

یک راه برای افزایش عزت نفس افراد، تشکر صادقانه و خالصانه است؛ تشکر از آنچه انجام داده اند و یا می خواهند انجام دهند. هیچ وقت فکر نکنید دیگران می دانند به ایشان توجه دارید و قدردان زحماتشان هستید.  مثلاً، دلیل عمده ی نارضایتی در محیط های کار این است که هیچ وقت از افراد بابت کاری که می کنند تشکر نمی شود و از تلاش های آنها یادی نمی شود. شاید تشکر و قدردانی در ابتدا کمی برایتان نامتعارف باشد، اما تشکر کردن ارزش انرژی و تلاشی را که صرف می کنید، را دارد. بالا بردن عزت نفس دیگران، اعتماد آنها را افزایش می دهد و باعث می شود نگرش و عملکردشان بهتر شود.

کاربرد

تمجید کردن هیچ هزینه ای در بر ندارد، اما نتایجی باور نکردنی به همراه دارد. اگر تمجیدهای شما تأثیری ندارد شاید به  این دلیل است که هیچ کس قبلاً روش درست آن را به شما یاد نداده است. برای موثر بودن تمجید و افزایش جذبه، عوامل خاصی باید به کار گرفته شود.

  • واضح و شفاف تمجید کنید.
  • ازچیزی تمجید کنید که طرف مقابل نتواند آن را انکار کند.
  • صادقانه تمجید کنید.
  • تمجید در جمع و در برابر عموم از تمجید خصوصی موثرتر است.
  • به موقع تمجید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!