حقوق کسب و کار بین المللی
لزوم یادگیری حقوق توسط دانشجویان بازاریابی
آگوست 19, 2017
حقوق کسب و کار بین المللی
معرفی انجمن حقوق بین الملل (ILI)
آگوست 19, 2017
نمایش همه

موسسه حقوقی کانادا – آمریکا

حقوق کسب و کار بین المللی

حقوق کسب و کاربین المللی

موسسه حقوقی کانادا – ایالات متحده ی آمریکا (CUSLI) یک نهاد دو تابعیتی، غیر انتفاعی و چند تخصصی می باشد که از کنفرانس ها، مجامع، فرصت های تحقیقاتی، کارآموزی های دانشجویان و رقابت های دانشگاهی حمایت می نماید. موسسه ی حقوقی کانادا – ایالات متحده ی آمریکا به صورت مشترک از سوی دانشکده حقوق دانشگاه کیس وسترن رزرو و دانشگاه انتاریو غربی اداره می شود.

اهداف این موسسه

  • برقراری ارتباطات نهادی و حرفه ای میان کانادا و ایالات متحده آمریکا
  • ارایه ی منابع جاری و آموزش مستمر راجع به ارتباطات دو جانبه برای اعضای خود
  • تامین فرصت های تحقیقاتی و حقوقی تطبیقی برای دانشجویان و دانشکده های نهادهای عضو، و به علاوه کانون های وکلای خصوصی و دولتی در همه کشورها؛

تاریخچه

موسسه ی حقوقی کانادا – ایالات متحده آمریکا مشترکاً در سال ۱۹۷۶ میلادی از سوی دانشکده حقوق دانشگاه کیس وسترن رزرو و دانشکده ی حقوق اونتاریوی غربی تأسیس گشت. هر دو نهاد همواره و به صورت مستمر در طی چهل سال گذشته از موسسه حقوقی کانادا – ایالات متحده آمریکا و ماموریت های آن حمایت نموده اند. در ابتدا، موسسه حقوقی CUSLI نخستین نهاد دانشگاهی در هر یک از کشورهای ایالات متحده آمریکا و کانادا بود که موضوعات حقوقی و سیاسی تاثیر گذار بر روابط بین کانادا و ایالات متحده آمریکا را مورد مطالعه قرار داده، و نیز ساختارها و فرآیندهای حقوقی کشورها را ارزیابی نموده در این جهت که فرصت های حقوقی تطبیقی برای دانشجویان و متخصصان نهادهای حمایتی مربوطه فراهم شده باشد.

در راستای توسعه این ماموریت، موسسه ی حقوقی CUSLI برنامه های مبادلات دانشجو و دانشکده را تسهیل نموده است، مجله ی حقوقی کانادا – ایالات متحده آمریکا را منتشر می نماید، از رقابت های دانشجویی حمایت های مالی می نماید، تحقیقات دو جانبه ی دانشگاهی را ترویج می دهد، و کنفرانس های راجع به موضوعات سیاسی و حقوقی دو جانبه را برگزار می نماید.

نکته ی مهم و جالب توجه در ارتباط با موسسه ی حقوقی کانادا – ایالات متحده آمریکا آن است که این موسسه از دانشگاهیان متعدد برجسته، کارمندان بخش دولتی و متخصصان بخش خصوصی در بسیاری از کنفرانس ها و رویدادهایش میزبانی نموده است. برای نمونه، در کنفرانس  سال ۱۹۷۹ میلادی این موسسه، از قاضی دیوان عالی کشور کانادا به نام برایان دیکسون و قاضی دیوان عالی کشور ایالات متحده آمریکا با نام قاضی پاتر استوارت که برای اولین بار از دادگاه های مربوطه در یک چنین برنامه ای شرکت داشته بودند میزبانی به عمل آمد. سایر مهمان های برجسته موسسه شامل سفرای کشور کانادا و ایالات متحده آمریکا، نمایندگان تجاری، نمایندگان کنگره و وزرای پارلمان می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!