حقوق کسب و کار بین المللی
استانداردهای ملی برای آموزش کسب و کار از نگاه NBEA
آگوست 22, 2017
حقوق کسب و کار بین المللی
حقوق کسب و کار دانشگاه هاروارد
سپتامبر 16, 2017
نمایش همه

قوانین مالیه حاکم بر کسب و کار

حقوق کسب و کار بین المللی

حقوق کسب و کاربین المللی

منابع مالی آشکارا بخش بزرگی از فعالیت های تجاری در یک بازار آزاد را تشکیل می دهند، و در نتیجه، بسیاری از قوانین پیرامون امکان صدور مجوز فعالیت های کسب و کارها می باشند. این قوانین با اهداف بسیاری وضع می شوند، اما آنها معمولاً با این هدف وضع شده اند که اطمینان حاصل شود که رقابت بین شرکت ها و کسب و کارهای تجاری همیشه عادلانه بوده و این که سرمایه گذاران خواهند توانست به این رقابت عادلانه اعتماد نمایند و مشتریان مزبور مورد بهره برداری شرکت ها قرار نگیرند. شما می بایستی این قوانین مالیه کسب و کار را که از جمله شامل موارد ذیل می گردند را فرا بگیرید:

قوانین استاندارد ضد تراست

بسیاری از مبادلات مالی بر مبنای نظام مزایده و مناقصه انجام می گیرند، بدین ترتیب که شرکت ها حق عرضه خدمات و کالاها را به سایر شرکت ها پیشنهاد می دهند. این سیستم این اطمینان را ایجاد می کند که شرکت ها خواهند توانست بهترین قیمت ها را برای محصولاتشان داشته باشند، بازار حالت رقابتی پیدا کرده، و عرضه کنندگان کالاها و خدمات ملزم می شوند تا حد امکان قیمت های خود را پایین نگه دارند، و یا اینکه یک محصول بهتر با همان قیمت عرضه دارند.

یک مساله روشن و بدیهی در ارتباط با این سیستم  آن است که شرکت ها ممکن است به منظور افزایش قیمت ها تبانی نمایند. برای نمونه، در صورتی که دو شرکت، پیشنهاد عرضه قطعات و لوازم اولیه را به یک شرکت ثالث بنمایند، این دو شرکت می توانند از قبل به صورت خصوصی با یکدیگر تفاهم نموده و توافق نمایند که هر دوی آنها پیشنهادهای با قیمت بسیار بالا ارائه دهند و در واقع یک قیمت متورم و حبابی را برای آن چه که عرضه می دارند تعیین کنند. قوانین ضد تراست برای جلوگیری از وقوع این امر وضع شده اند و این قوانین در بسیاری از مجموعه ی قوانین از جمله قانون شرمن (The Sherman Act) گنجانده شده اند. در صورتی که این موضوع مورد تردید باشد که این قوانین نقض شده اند هم وزارت دادگستری و هم کمیسیون تجاری فدرال می توانند اقدام نمایند.

قوانین و فصول راجع به ورشکستگی

زمانی که شرکتی به علت تهی شدن از پول از پرداخت بدهی هایش قاصر می گردد، می تواند اعلام ورشکستگی نماید. این موضوع، فرآیندی است که می تواند پرداخت بدهی را معلق سازد؛ گر چه این فرآیند یک نوع ابزار بسیار مفید و سودمند در چنین وضعیت های خاص می باشد اما این وضعیت ممکن است به علت تاثیرات منفی خود بر رتبه بندی اعتباری خطرناک نیز باشد، بنابراین این سازوکار بایستی به دقت مورد استناد قرار بگیرد. قوانینی وجود دارند که برای انواع خاصی از ورشکستگی قابلیت اعمال دارند، این که چه نوع ورشکستگی هایی از شمول قوانین مستثنی اعلام شده اند و چه ورشکستگی هایی از شمول قوانین مستثنی نشده اند، اعلام ورشکستگی در چه مواردی بایستی صورت پذیرد، و اموری از این قبیل. هم چنین قوانینی وجود دارند که در فصول یا انواع دعاوی ورشکستگی پیش بینی شده اند.

برای نمونه، دو نوع از معمول ترین ورشکستگی شامل ورشکستگی ها به موجب فصل هفتم و فصل یازدهم می باشند. در ارتباط با اعلام ورشکستگی به موجب فصل هفتم، یک کسب و کار تجاری اساساً و به صورت کلی مضمحل می شود. صاحب این کسب و کار تجاری در این نوع ورشکستگی تصمیم گرفته است که فعالیت تجاریش دیگر سودآوری  لازم را ندارد و یا اینکه وی دیگر قادر به کسب درآمد نیست. تنها ارزش و اعتبار، دارایی هایی است که کسب و کار مربوطه داراست،  از جمله ماشین آلات یا املاک غیرمنقول. بر مبنای مفاد ورشکستگی فصل هفتم، این وسایل یعنی ماشین آلات یا املاک می بایستی فروخته شوند که عملاً به آن فرایند تصفیه اطلاق می گردد. طلبکار یا همان بستانکار بعد از عمل تصفیه قادر خواهد بود تا درصدی از طلب خود را در زمانی که پول ناشی از تصفیه ایجاد می شود بدست آورد با این حال همه طلب هیچ گاه قابلیت استرداد را نخواهد داشت.

در صورتی که صاحب کسب و کار تجاری فکر کند که کسب و کار تجاری می تواند توفیق پیدا نماید در این صورت قواعد فصل یازدهم قابلیت اعمال خواهند داشت. این فصل یک نوع سازکار جبرانی را پیش بینی می نماید. کسب و کار تجاری با همکاری طلبکار یک طرح جدید برای پرداخت بدهی های خود بر مبنای یک سازوکار جایگزین جستجو می کند. سایر تغییرات در چهارچوب مدیریت کسب و کار تجاری ممکن است اعمال گردند. طلبکار در این روش می تواند هم چنان به طلب خود دست یابد اما پرداخت ها آن چنان فلج کننده نیستند که شرکت را از بین ببرند. برای نمونه عمل بازسازی از سوی شرکت KMART در سال ۲۰۰۳ که این شرکت اعلام ورشکستگی نمود انجام شد.

همین امروز با یک وکیل مجرب حقوق تجارت صحبت نمایید

مقاله حاضر درصدد می باشد تا اطلاعات مفیدی ارائه دهد. با این حال، حتی مسایل عادی حقوقی می توانند پیچیده و اضطراب برانگیز باشند. یک وکیل مورد تأیید حقوقی می تواند نیازهای خصوصی حقوقی شما را مورد توجه قرار داده، حقوقتان را توضیح دهد و از حقوق شما نزد دادگاه دفاع نماید. اکنون گام اول را برداشته و برای بحث و بررسی در ارتباط با موقعیت خاص حقوقی تان با یک وکیل حقوق تجاری تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!