حقوق کیفری کسب وکار
سازگاری اخلاق با افشای جرم در حقوق کسب و کار
اکتبر 5, 2017
حقوق کیفری کسب وکار
لزوم حفظ اسرار در حقوق کسب و کار
اکتبر 8, 2017
نمایش همه

آشنایی با برخی از قوانین و مقررات در حوزه کسب و کار بین المللی

حقوق کسب و کار بین المللی

حقوق کسب و کاربین المللی

کسب و کارهای خرد و کوچک مشمول قوانین و مقررات متعدد ملی و محلی مرتبط با استخدام، مالکیت فکری، بیمه و سایر موضوعات می گردند. نوع و دامنه کسب و کار شما در کل مشخص می سازد که چه قواعد و مقرراتی قابل اعمال هستند. و در صورتی که شما در قلمرو ایالتی و یا حتی در کشورهای متعدد به فعالیت های تجاری بپردازید در این صورت این امکان وجود دارد که شما مشمول چندین قوانین حقوقی قرار بگیرید.

قواعد و مقررات کسب و کار در یک نگاه اجمالی

در زمینه کسب و کارهای خُرد، شناخت قواعد و مقررات حاکم بر تجارت محلی از جمله قواعد راجع به چگونگی اخذ جواز، پروانه کار و سایر ترتیبات ویژه بسیار حائز اهمیت است. همچنین، هر گونه ساختاری که برای اهداف تجاری مورد استفاده قرار می گیرند خواه فروشگاه های خرده فروش، کارخانه مونتاژ کالاها، و یا یک ساختمان اداری، می بایستی مطابق با قوانین و مقررات ایالتی و محلی اماکن رفتار نمایند.

قوانین فدرال شامل موارد ذیل می شوند: اجازه کار در ایالات متحده آمریکا به عنوان یک شهروند قانونی؛ ایمنی شغلی و استانداردهای سلامت در محیط کار؛ مالیات های فدرال، قوانین زیست محیطی و غیره. کسب و کارهای تجاری که می خواهند از حقوق مالکیت فکری خود دفاع کنند بایستی درخواست های خود را نزد دفتر ثبت و علائم تجاری ایالات متحده آمریکا تسلیم نمایند. همچنین، دولت فدرال نیز بر درخواست ها و آیین های رسیدگی به ورشکستگی نظارت می نماید.

از آنجا که دولت ها همیشه به جذب کسب و کارهای تجاری جدید علاقه نشان می دهند، لذا اغلب در جهت رعایت قوانین و مقررات قابل اعمال خود از سوی شرکت حمایت های لازم را انجام می دهند. همچنین، یک وکیل می تواند به کسب و کار شما کمک نماید تا در پرتو حقوق و مقررات به حیات خود ادامه دهد.

قانون مهاجرت و استخدام

اینکه خواه شما در ایالات متحده آمریکا متولد شده باشید، یا این که با روادید در این کشور ساکن شده باشید، و  یا اینکه به عنوان مقیم دائمی در کشور ایالات متحده اقامت داشته باشید، در هر صورت شما می بایستی شایستگی کاری خودتان را برای فعالیت در یک شغل اثبات نمایید. کارفرما فرم  ۹-۱ را تکمیل می نماید و اسناد هویتی را به عنوان مدرک ارائه می دهد (که معمولاً شامل یک کارت شناسایی ایالتی و کارت امنیت اجتماعی می باشد). کارگران بدون مجوز اغلب بصورت روزمزد و یا غیررسمی کار می کنند، اما کارفرمایانی که نتوانند صلاحیت کارگران را احراز نمایند قانون فدرال را نقض کرده اند.

هر چند که کارفرما می بایستی با یک تلاش معقول عملاً سندیت و اعتبار اسناد راجع به صلاحیت استخدام را احراز نمایند، اما آنها در قبال اشتباهات ناشی از حسن نیت خود مسئول نیستند.

مقررات زیست محیطی

کسب و کارهای تجاری مشمول قوانین و مقررات فدرال، ایالتی و محلی راجع به تمهیدات زیست محیطی می باشند. قوانین کلیدی فدرال که بسیاری از آن ها از سوی اداره ی حفاظت محیط زیست ایالات متحده امریکا اجرا می گردند عبارتند از:

۱ – قانون هوای پاک- که مقررات مربوط به انتشار آلاینده های جوی از ناحیه دودکش ها و سایر منابع (کربن دی اکسید، باران اسیدی، ازون و غیره) می باشد.

۲ – قانون واکنش جامع محیطی در رابطه با جبران خسارت و مسئولیت موسوم به قانون CERCLA: قانون مزبور در ارتباط با دفع پسماندهای رها شده یا غیر مدیریت شده ی خطرناک می باشد.

۳ – قانون گونه های در معرض خطر- که برای حفاظت از گونه های گیاهی و جانوری در معرض تهدید یا خطر به کار برده می شود؛

۴ – قانون ایمنی و سلامتی شغلی موسوم به اوشا (OSHA) در حالی که این قانون اساساً به ایمنی کارگران مربوط است، در این قانون اغلب به موضوعات و مسائل زیست محیطی مانند مواد سمی در محیط کار پرداخته می شود.

در ارتباط با قوانین حوزه کسب و کار بیاموزید

شما به عنوان یک صاحب کسب و کار کوچک، مشمول قوانین و مقررات چندی هستند که نسبت به شرکت های بزرگ اعمال می شوند. این منابع می تواند به شما در فهم این که چه التزاماتی برای اعمال نسبت به کسب و کار شما وجود دارند؛ کمک نماید. این قوانین عبارتند از:

  1.  قانون تبلیغات و بازاریابی: قواعد اساسی و بنیادین راجع به تبلیغات، برچسب زنی و بازاریابی محصولات یا خدمات خود را یاد بگیرید.
  2. قانون استخدامی و کار: استخدام اولین کارمند یا ایجاد اولین تیم کاری تان ایجاب می نماید تا شما با یک حوزه تخصصی حقوقی هماهنگ باشید. این راهنما به شما تضمین می دهد که کار و کسب کوچک و خرد شما از قوانین استخدامی و کاری تبعیت خواهد نمود.
  3. قوانین مالی: قوانین مالی از کسب و کار، سرمایه گذاران و مشتریان شما و این که به چه نحوی بتوانید هماهنگ باشید حمایت می نمایند.
  4. قوانین حقوق مالکیت فکری: بیاموزید که قوانین حقوق مالکیت فکری به چه نحوی می تواند از منافع تجاری شما حمایت نمایمد و این موضوع را کشف نمایید که به چه نحو می توان اقدام به ثبت یک علامت تجاری یا علامت مربوط به خدمات، ثبت نمودن یا کپی رایت نمودن فعالیت کاری خود نمود.
  5. قوانین تجارت آنلاین: خواه این که درصدد فروش محصولی در سایت eBay باشید یا این که بخواهید یک سایت فروش آنلاین را هدایت نمایید، قوانین چندی وجود دارند که شما می بایستی از جمله از نحوه و زمان دریافت مالیات بر فروش  مطلع باشید.
  6. قوانین حوزه حریم خصوصی: یاد بگیرید که قوانین حقوق مالکیت فکری به چه نحوی می تواند از منافع تجاری شما حمایت نماید و به چه نحوی می توانید یک علامت تجاری را به ثبت برسانید
  7. مقررات زیست محیطی: قوانینی می باشند که برای حفاظت از محیط زیست وضع شده و می تواند بر کسب و کار کوچک شما تاثیر بگذارند.
  8. مقررات راجع به قراردادهای مالی: در صورتی که شما در خارج از ایالت خودتان در حال انجام مبادلات تجاری می باشد، ضرورت دارد تا با قانون متحد الشکل تجاری هماهنگ باشید.
  9. قوانین ایمنی محیط کار و سلامت: این قوانین راجع به انواع ابزارها، دستورالعمل ها و اسناد آموزشی که می توانند به شما در انطباق با قوانین ایمنی شغلی و سلامت کمک نمایند می باشند.
  10. قوانین شایستگی کارگران و کارفرمایان: مطمئن باشید که چون درصدد استخدام کارگران هستید از تمامی قوانین و مقررات راجع به شایستگی کارگران مطلع هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ حقوقی - گروه میزان

خدمات گروه طلوع (tmrg)

انجام تمامی امور حقوقی شرکت ها و کسب و کارها

خدمات گروه کلید (ksykg)

اپلیکیشن میزانپ - جستجوی مکانی دفاتر حقوقی

کتاب همانند یک پرنس و پرنسس باشیم!