سوال در مورد توهین به فرد

0
0

طبق اجرايه پرونده كيفری بنده در دادگاه (من شاكی هستم) در خصوص متهم ضرب و جرح تاييد شد ملزوم به پرداخت ديه منعقد شده مي باشد اما در خصوص توهين كلامی و عملي ايشان(پرت كردن اب دهن به بنده) جاي تجديدنظر را برايشان به مدت٢٠روز مهلت دادن آیا من ميتوانم در خصوص رای توهين اعتراض كنم؟ و اينكه به متهم سابقه كيفری تعلق می گیرد؟

0
0

سوال راجع به توهین بسیار مبهم است. ولی بطور کلی می توانید در ظرف این مدت رای صادره اعتراض کنید. در مورد سابقه کیفری بایستی گفت که:  صرفا محکومیت قطعی کیفری در جرایم عمدی طبق ماده 25 قانون مجازات اسلامی مصوب سال 1392 محکوم علیه را در مدت های مقرر در ذیل این ماده از حقوق اجتماعی محروم می نماید. بنابراین در غیر موارد مذکور در بندهای ذیل این ماده محکوم علیه فاقد سابقه کیفری محسوب می گردد و لزومی به درج در گواهی صادره نیست و باید گواهی عدم سوء پیشینه کیفری صادر گردد.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
ارسال پست توسط میهمان یا
نام*
ایمیل*
وب سایت